«Έκλεισε» το σπίτι της Λάτσιο η Τορίνο!

Ο Ιμόμπιλε κρέμασε την Τορίνο καθώς αποβλήθηκε στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου και στην επανάληψη η «γκρανάτα» έκανε… πάρτι και πέρασε με 3-1 από το «Ολίμπικο»

Πάρτι μέσα στο σπίτι της Λάτσιο έκανε η Τορίνο!

Η ομάδα του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς εκμεταλλεύτηκε την ανόητη αποβολή του Ιμόμπιλε στο τέλος του ημιχρόνου και στην επανάληψη έκανε ότι ήθελε τους γηπεδούχους, περνώντας με 3-1 από το «Ολίμπικο».

Το πρώτο ημίχρονο είχε εξαιρετικό ρυθμό, η μπάλα πήγαινε πάνω κάτω και οι δύο ομάδες έχαναν τη μία ευκαιρία μετά την άλλη. Και στο τέλος του πρώτου μέρους ο Μπελότι χτυπώντας με κουτουλιά αντίπαλό του κρέμασε την Λάτσιο, αφήνοντάς την με δέκα παίκτες. Στην αρχή της ίδιας φάσης, βέβαια, είχε προηγηθεί καθαρό πέναλτι του Ενκουλού το οποίο δεν είχε υποδειχθεί.

Η Τορίνο έδωσε χώρο στους αντιπάλους του παρότι ήταν με παίκτη παραπάνω και χτυπώντας στην κόντρα-επίθεση τους… καθάρισαν! Ο Μπερενγκέρ στο 54’ με διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ για την «γκρανάτα», με τον Ρινκόν δέκα λεπτά αργότερα να δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά με τον Λουίς Αλμπέρτο στο 69’ αλλά τέσσερα λεπτά μετά ο Εντέρα με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή έβαλε ταφόπλακα στις ελπίδες των γηπεδούχων, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.