Βίντεο: Πήρε κούπα με ανατροπή κόντρα στην Λέστερ η Λίβερπουλ

Η Λίβερπουλ κατέκτησε το  «Premier League Asia Trophy», επικρατώντας με σκορ 2-1 της Λέστερ στον τελικό του τουρνουά

Η Λίβερπουλ έκανε την ιδανική πρόβα ενόψει της πρεμιέρας του Πρωταθλήματος, καθώς πήρε την κούπα στο «Premier League Asia Trophy».

Οι Κόκκινοι επικράτησαν 2-1 της Λέστερ στον τελικό, με πρωταγωνιστή τον Σαλάχ. Οι Αλεπούδες ήταν αυτές που άνοιξαν το σκορ, ο Ολμπράιτον έβγαλε κάθετη πάσα στον Φουκς, ο οποίος με τη σειρά του σέντραρε και ο Σλιμανί με κεφαλιά πέτυχε το 1-0.

Αμεση αντίδραση της Λίβερπουλ και στο 20ο λεπτό έπειτα από άψογφη συνεργασία του Σαλάχ με τον Κουτίνιο, ο Αιγύπτιος ισοφάρισε. Στο 44' οι Κόκκινοι πήραν τη νίκη χάρη στη σουτάρα του Κουτίνιο!

Πολλές αλλαγές στην επανάληψη, κακός ρυθμός και στο 87' είχαμε την καλύτερη φάση, ο Λόρενς σέντραρε, αλλά ο Ουγιόα δε μπόρεσε να τη σπρώξει στα δίχτυα.