Γερμανία: Όλα κρίθηκαν στο φινάλε

Στις δύο τελευταίες αναμετρήσεις της πρεμιέρας τα πάντα έγιναν στα τελευταία λεπτά – Η Χέρτα πήρε τη νίκη στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και η Λειψία πήρε την ισοπαλία στο 90’!

Φοβερό φινάλε είχαν οι δύο τελευταίες αναμετρήσεις της 1ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα.

Στο Βερολίνο η Χέρτα προηγήθηκε στο 62’ και δέχθηκε την ισοφάριση από την Φράιμπουργκ στο 93’, αλλά έσωσε το τρίποντο με γκολ του Χέφλερ (είχε μπει αλλαγή) στο 95’ (!!!), ενώ Χόφενχαϊμ και Λειψία τα έκαναν επίσης όλα στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές (55’ και 83’), όμως δεν κλείδωσαν το τρίποντο με τους νεοφώτιστους να απαντούν αρχικά στο 58’ και να ισοφαρίζουν στο 90’ (!).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Παρασκευή 26/8
Μπάγερν - Βέρντερ Βρέμης 6-0 (9' Αλόνσο, 13', 46', 77' Λεβαντόβσκι, 66' Λαμ, 73' Ριμπερί)