Βίντεο: Απίστευτο τρίποντο και από τη σέντρα και με γυρισμένη πλάτη

Δυστυχώς για τον Φίλιππο το τρίποντο αυτό δεν βοήθησε την ομάδα καθώς ο αγώνας έληξε με νίκη του Προμηθέα Πατρών με 85-81

Μια απίστευτη φάση σημειώθηκε στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου του αγώνα Φίλιππος Βέροιας-Προμηθέας Πατρών για το πρωτάθλημα της Α2 Μπάσκετ.

Με τον χρόνο για το δεύτερο δεκάλεπτο να τελειώνει, ο Γιώργος Τριχόπουλος του Φιλίππου πήρε τη μπάλα από την επαναφορά λίγο πριν το κέντρο του γηπέδου.

Με γυρισμένη την πλάτη ο Τριχόπουλος πέταξε τη μπάλα και αυτή κατέληξε στο αντίπαλο καλάθι.

Δυστυχώς για τον Φίλιππο το τρίποντο αυτό δεν βοήθησε την ομάδα καθώς ο αγώνας έληξε με νίκη του Προμηθέα με 85-81.