Βίντεο: Στο 96' με γκολ του τερματοφύλακα ισοφάρισε η Λάρισα

«Έμφραγμα» στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων έπαθαν στην Παναχαϊκή, καθώς η Λάρισα ισοφάρισε στο 90+6’ με τον τερματοφύλακα της, Γεννάδιου Ξενοδόχοφ

Η Παναχαϊκή ήταν αγκαλιά με τη νίκη κόντρα στη Λάρισα, που θα έχανε για πρώτη φορά φέτος, αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, Γεννάδιος Ξενοδόχοφ ισοφάρισε (1-1) δευτερόλεπτά πριν το τέλος παγώνοντας το γήπεδο. Με δέκα παίκτες αγωνίστηκαν από το 40’ οι «βυσσινί» λόγω αποβολής του Γιοβάνοβιτς που αντίκρισε δεύτερη κίτρινη σε εκείνο το λεπτό (η πρώτη ήταν στο 14ο λεπτό).

Το 1-0 έγινε στο 68ο λεπτό, όταν ο Πέδρο εκτέλεσε το κόρνερ, ο Κάργας πήρε την κεφαλιά και ο Χατζής που βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και την έστειλε στα αντίπαλα δίχτυα.

Δείτε το απίστευτο γκολ της ισοφάρισης

Η Λάρισα παραμένει κορυφή της βαθμολογίας, αλλά έδωσε τη δυνατότητα στα Τρίκαλα να τη πλησιάσουν. Από την άλλη πλευρά η ομάδα της Πάτρας έχασε μέσα από τα χέρια της την ευκαιρία να ανέβει αρκετές θέσεις στον βαθμολογικό πίνακα.

Πηγή: sport-fm.gr