Στο στόμα του… κύκνου η Γιουνάιτεντ! (video)

Μια χαψιά έκανε η Σουόνσι τη Μαν. Γιουνάιτεντ! Μέσα σε έξι λεπτά -και με πρωταγωνιστές τους συνήθεις υπόπτους Αγιού και Γκομίς- οι «κύκνοι» ανάγκασαν την ομάδα του Φαν Χάαλ στην πρώτη ήττα (2-1)

Τι εστί… Σουόνσι διαπίστωσε οδυνηρά (και) η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Η ευχάριστη έκπληξη της φετινής Premier League σόκαρε τους «κόκκινους διαβόλους» και τους ανάγκασε στην πρώτη φετινή τους ήττα (2-1).

Έχοντας γλιτώσει από τύχη στο πρώτο ημίχρονο (όταν πλασέ του Σίγκουρντσον έγλειψε το δοκάρι και σουτ του Γκομίς σταμάτησε σε αυτό) η ομάδα του Λούις Φαν Χάαλ κατάφερε να πάρει εκείνη προβάδισμα.

Το γκολ του Μάτα ωστόσο στο 49’ -έπειτα από ωραίο γύρισμα του Σο- δεν θα έφτανε για τη γνωστή συνταγή του «1-0». Γιατί ο Φαμπιάνσκι δεν άφησε τον… Γουίλιαμς να καθαρίσει πρόωρα το ματς (αποτρέποντας το αυτογκόλ). Μέσα σ’ έξι λεπτά όμως η Γιουνάιτεντ έχασε τη γη κάτω από τα πόδια της.