O Παπαδόπουλος λύτρωσε τον ΠΑΟΚ κόντρα στον Εργοτέλη

Το γκολ του έμπειρου επιθετικού στο 83΄ χάρισε τη νίκη στον Δικέφαλο του Βορρά στο ντεμπούτο του Γ.Χ. Γεωργιάδη

Με γκολάρα του Παπαδόπουλου στο 83' ο ΠΑΟΚ στο ντεμπούτο του «Γ.Χ» επέστρεψε στις νίκες στην μισοάδεια Τούμπα και... αγόρασε ηρεμία!

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 του Εργοτέλη στην Τούμπα σε εξ αναβολής αγώνα για την 26η ημέρα του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας.

Τον ΠΑΟΚ «λύτρωσε» ο Παπαδόπουλος στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ είχε περάσει ως αλλαγή στον αγώνα λίγα λεπτά νωρίτερα.

Ο «δικέφαλος» του Βορρά έφτασε τους 54 βαθμούς, ενώ ο Εργοτέλης έμεινε στους 25β. κι εντός της επικίνδυνης ζώνης.