«Γηραιός» και… ξερός

Ο Πανιώνιος ανέβηκε το μικρό βουνό που είχε μπροστά του και έστειλε το ματς με τον Ηρακλή για τους «8» του Κυπέλλου στην παράταση (2-0) και στη συνέχεια στα πέναλτι, αλλά εκεί γέλασε ο Ηρακλής

«Έσπασαν» καρδιές στη Νέα Σμύρνη και στο τέλος πανηγύρισε ο «Γηραιός», παίρνοντας την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου. Ο Πανιώνιος κατάφερε να φέρει την κατάσταση στα ίσα, επικρατώντας στην κανονική διάρκεια της αναμέτρησης με τον Ηρακλή (2-0), χάρη σε τέρματα των Κολοβού (19’ πεν.), Μπουμάλ (45+3’) και το ματς πήγε στην παράταση αρχικά και στη συνέχεια στα πέναλτι.

Λίγο έλειψε να «δαγκώσουν» τον αντίπαλο τους οι «πάνθηρες» στο 117’, όταν και έχασε σημαντική ευκαιρία ο Γιάννου, αλλά οι Θεσσαλονικείς μίλησαν τελευταίοι, κερδίζοντας το εισιτήρια για τους «4» μέσω της διαδικασίας των πέναλτι (3-4).