Η Καλλονή επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις και τις νίκες

Θύμα ο Αστέρας Τρίπολης στην πρεμιέρα του Βαγγέλη Βλάχου στον πάγκο της ομάδας από τη Μυτιλήνη

Θυμήθηκε τα παλιά η Καλλονή. Η ομάδα του Βαγγέλη Βλάχου επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις και με σύμμαχο τον δυνατό άνεμο νίκησε 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Σάββα Τσαμπούρη να…πληγώνει την πρώην ομάδα του.

Κυρίαρχοι οι Αρκάδες στο πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα του Βεργέτη, ευνοήθηκε από τους χώρους που της έδωσαν οι γηπεδούχοι, πίεσε αρκετά όμως δεν κατάφερε να βρει δίχτυα. Αλλαγή σκηνικού στο δεύτερο 45λεπτο, η Καλλονή βγήκε μπροστά και έψαξε το γκολ με μακρινά σουτ κι εν τέλει δικαιώθηκε. Ο πρώην αμυντικός του Αστέρα ξεγέλασε χάρη στον δυνατό αέρα τον Κοσίτσκι και πέτυχε το μοναδικό γκολ στο ματς.

Έτσι, η ομάδα της Μυτιλήνης έφτασε τους 27 βαθμούς, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από τον περασμένο Νοέμβριο. Στους 35 και την 4η θέση έμεινε ο Αστέρας.