Η Τότεναμ δεν χαρίστηκε (5-1) στον Αστέρα Τρίπολης

Τρια γκολ για τους νικητές ο Κέιν, δύο ο Λαμέλα - Το σκορ μείωσε για την ομάδα του Βεργέτη ο Μπαράλες

Έναν εφιάλτη έζησε ο Αστέρας στο Λονδίνο. Η Τότεναμ δεν χαρίστηκε στους Αρκάδες, που έμειναν μακριά από τις πρόσφατες εξαιρετικές τους ευρωπαϊκές εμφανίσεις, και τους υποχρέωσαν σε βαριά ήττα 5-1!

Ήταν σκληρή με τον Αστέρα η Τότεναμ. Οι Λονδρέζοι με δύο γκολ (το ένα ποίημα) από το πουθενά στο πρώτο ημίχρονο και εκμεταλλευόμενοι την κατάρρευση των Αρκάδων στο δεύτερο 45λεπτο έφτασαν εύκολα στην τελική νίκη δίνοντας ένα γερό μάθημα στους παίκτες του Βεργέτη.