Ολυμπιακός: Ήττα από την πιο έτοιμη Κρασνοντάρ στο πρώτο φιλικό

Με δύο ενδεκάδες και ισάριθμα πρόσωπα, ο Ολυμπιακός γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0 επί αυστριακού εδάφους

Δεχόμενος δύο γκολ στο διάστημα 42’-47’ από τους Ζοαοζίνιο και Σίγκουρτσον, ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με σκορ 2-0 από την Κράσνονταρ, η οποία σε πέντε μέρες ξεκινά τις επίσημες υποχρεώσεις της.

Θετικοί στο α’ ημίχρονο οι παίκτες του Μίτσελ, που βρέθηκαν πίσω στο σκορ στη μοναδική ευκαιρία που οι Ρώσοι βρήκαν κενό στην άμυνά τους. Το δεύτερο τέρμα επιτεύχθηκε σε μια νέα σύγχυση στα ερυθρόλευκα καρέ κι αφού είχαν προηγηθεί μαζεμένες αλλαγές στο ημίχρονο.

Δύο ενδεκάδες χρησιμοποίησε ο Ισπανός τεχνικός, με αρκετούς ποδοσφαιριστές να πραγματοποιούν ντεμπούτο μεταξύ αυτών και ο σπουδαίος Γάλλος, Αμπιντάλ. Ορεξάτος στην πρώτη του εμφάνιση ο Ντοσεβί.

Ανεξήγητα σκληρό παιχνίδι σε αρκετές στιγμές από τους παίκτες της Κράσνονταρ, που χάλασε το ρυθμό του αγώνα.