Πόλο: Στα πέναλτι έχασε την κούπα ο Πανιώνιος…

Χρυσή ευκαιρία να κατακτήσει ευρωπαϊκή κούπα, για πρώτη φορά στην ιστορία του συλλόγου, έχασε ο Πανιώνιος, που λύγισε στα πέναλτι στην Ουγγαρία, χάνοντας από τη Ζέγκεντ με 5-3 στη διαδικασία της «ρώσικης ρουλέτας» (κανονικός αγώνας 9-7, παράταση 12-10). Ήταν η ρεβάνς του τελικού του LEN Trophy, με τους Ούγγρους να ισοφαρίζουν τη διαφορά της ήττας τους στο πρώτο ματς και να κατακτούν το τρόπαιο στα πέναλτι.

Το ματς ήταν δραματικό, με τον Πανιώνιο να καταφέρνει να μειώσει τη διαφορά των

Το ματς ήταν δραματικό, με τον Πανιώνιο να καταφέρνει να μειώσει τη διαφορά των 4 γκολ με την οποία έχανε στο τέλος της τρίτης περιόδου, να μειώνει στο ένα γκολ λίγο πριν από το τέλος της παράτασης και να δέχεται το μοιραίο 12ο γκολ -που οδήγησε το ματς στα πέναλτι- λίγο πριν από τη λήξη.

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 3-1, 4-1, 0-2, (παρ.) 3-3.
Όσο για τον Ολυμπιακό, παρουσιάστηκε πολύ κακός στην Κροατία, γνωρίζοντας την ήττα με 11-6 από τη Μλάντοστ, η οποία πήρε την πρόκριση για το φάιναλ φορ του Τσάμπιονς Λιγκ, μια και στο πρώτο ματς είχε χάσει με 8-5.