Ολυμπιακός: Πικρό «αντίο» με νέα ήττα από τη Σ. Ετιέν

Με νέα ήττα αποχαιρέτησε το Κύπελλο ΟΥΕΦΑ ο Ολυμπιακός, χάνοντας αυτή τη φορά με 2-1 στη Γαλλία από τη Σεντ Ετιέν, η οποία στη φάση των «16» θα αντιμετωπίσει τη Βέρντερ Βρέμης.

Οι Γάλλοι, με την άνεση που τους προσέδιδε το 3-1 του πρώτου αγώνα, ήταν εμφανώς ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο, ανοίγοντας το σκορ στο 44΄ με γκολάρα του Παγέ. Εξίσου θεαματικό ήταν και το 2-0 (58΄ Ιλάν), σε ένα διάστημα που ο Ολυμπιακός προσπαθούσε να ισορροπήσει. Οι «ερυθρόλευκοι», πάντως, κατάφεραν να μειώσουν στο 75΄, με ένα επίσης πολύ ωραίο γκολ που σημείωσε ο Όσκαρ.