PROTOTHEMA

Πολιτική

Στο γραφείο του προέδρου της Νέας Δημοκρατίας

Συνάντηση Μητσοτάκη - Καραμανλή στη Βουλή

Συνάντηση Μητσοτάκη - Καραμανλή στη Βουλή

Στο επίκεντρο της συζήτησης οι πολιτικές εξελίξεις και η ΔΕΘ

Με πρωτοβουλία του προέδρου της ΝΔ πραγματοποιείται αυτή την ώρα στο γραφείο του Κυριάκου Μητσοτάκη στην Βουλή συνάντηση με τον Κώστα Καραμανλή.


Στο επίκεντρο της συζήτησης βρίσκονται τα όσα θα πει ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης το Σαββατοκύριακο στην
ΔΕΘ, όπου θα δώσει το «παρών» και ο πρώην πρωθυπουργός.









Συμπληρώστε το email σας για να λαμβάνετε όλη την έκτακτη επικαιρότητα πρώτοι!
Ακολουθήστε μας στα

;;;;13/09/201717:38

Τι τακτική είναι αυτή , μουγκός, με μόνη τη φυσική παρουσία αλλά ευπρόσδεκτη η βουλευτική αποζημιωση. Αν δεν θέλει να μιλησει, ας φύγει αξιοπρεπώς και να δώσει τόπο σε νεους.

Απάντηση
Nτάλε κoυάλε μαδoύρoι και γαλάzιοι μιzαδόρoι 13/09/201723:12

Κούλης ο τεμπέλης, Καραμάν αλής ο σουβλακοφάγος... τους θρέφει ο Ελληνικός λαός 80 τόσα χρόνια! Και τα γαλάζια πρόβατα οι ψηφοφόροι τους με το "άλλoθι" ότι επειδή οι μαδούροι μας φόρτωσαν σε 2.5 χρόνια100 δις (τα δικά μας 400 δις τα ξεxvάμε) τα 215 μύρια χρέoς μας είναι ψίχoυλα οπότε είμαστε αθώοι και -ξανά- ψηφiστε μας!

Απάντηση
Τακης13/09/201716:54

Εχω την αποψη οτι για τον Μητσοτακη η παρουσια του Καραμανλη μαζι του στη ΔΕΘ, θα εχει μαλλον αρνητικο αποτελεσμα....Απο τοτε που εχασε απο τον ΓΑΠ σχεδον κφυφτηκε στην αφανεια, δεν εκανε καμια κινηση στηριξης του κομματος, δεν υποστηριξε ουτε και εκεινα τα ελαχιστα που εγιναν επι Πρωθυπουργιας του, δεν σταθηκε ουτε μια φορα στο πλευρο του Σαμαρα, που εδωσε ενα πραγματικο αγωνα για να μην κατερευσει η Χωρα, δεν ξεμπροστισε ουτε μια φορα τον Τσιπρα (που εκανε και βρωμικο πολιτικο παχνιδι με το να τον γλυφει....για να δημιουργησει προβλημα στη διακυβερνηση Σαμαρα). Κυρακο ξανασκεψου το, η παρουσια του Καραμανλη δεν πρεπει να επηρεασει τα υψηλα ποσοστα συσπειρωσης του κομματος, που οφειλονται κυριως στη προσδοκια για τη δικη σου διακυβερνηση και αλλοιμονο οχι στη θητεια Καραμανλη.

Απάντηση
πολιτης κλαιν13/09/201716:40

ο κουρασμενος απο το καθησιο ,ο γεννημενος συνταξιουχος και ολα οσα ειπαν οι προηγουμενοι... αλλα με ενα προτερημα...καταλαβε εστω και αργα , οτι δεν κανει και αποσυρθηκε προσωρινα ,ελπιζω ομως οριστικα.

Απάντηση
Αληθειες13/09/201714:31

Ο πιο αχρηστος πρωθυπουργός που πέρασε μαζι με τον ΓΑΠ είναι ο Κώστας Καραμανλής .Του δώσαμε τέτοιο ποσοστό για να εξυγιάνει τη χώρα από την σαπίλα του αρχινονού Σημίτη και αυτός δεν έκανε τίποτα απλα συνέχισε η κυβέρνηση του τις καμακιες.Δεν αξίζει ούτε μια τρίχα απ' τ'αρ@@@@α του μπαρμπα του.Και τώρα κάθεται στη Βουλή και κονομαει τον μισθό του χωρίς να κάνει τίποτα. Αν είχε λίγη τσιπα και φιλότιμο θα είχε παρατηθεί όπως ο μακαρίτης ο Μητσοτακης , ο Εβερτ , και τόσοι άλλοι πρώην πρωθυπουργοί αλλά που.Αληθεια γιατί τον γλυφεται όλοι οι βουλευτές της ΝΔ.

Απάντηση