PROTOTHEMA

Πολιτική

Για να σηματοδοτήσουν την ενότητα

Το «όλον ΠΑΣΟΚ» στην εκδήλωση για την 3η Σεπτεμβρίου

Το «όλον ΠΑΣΟΚ» στην εκδήλωση για την 3η Σεπτεμβρίου

Την εκδήλωση θα κλείσουν με ομιλίες τους οι πρώην πρωθυπουργοί, Κώστας Σημίτης, και Γιώργος Παπανδρέου αλλά και ο Ευάγγελος Βενιζέλος

Μήνυμα ενότητας της παράταξης θα επιχειρηθεί να σταλεί με την εκδήλωση που προγραμματίζει το ΠΑΣΟΚ στις 3 Σεπτεμβρίου για τα 39 χρόνια από την ίδρυση του κόμματος.



Σε αυτό αναμένεται να συμβάλει και η παρουσία των πρώην πρωθυπουργών και αρχηγών του ΠΑΣΟΚ, Κώστα Σημίτη και Γιώργου Παπανδρέου, οι οποίοι, σύμφωνα με την Καθημερινή, θα εκφωνήσουν, εκτός από τον Ευάγγελο Βενιζέλο, ομιλία στο τέλος της εκδήλωσης.

Στη Χαριλάου Τρικούπη επιθυμούν αυτή η κοινή εμφάνιση να λειτουργήσει ως ένδειξη ότι στην παρούσα δύσκολη συγκυρία, το «όλον ΠΑΣΟΚ» εξακολουθεί να εντοπίζει τρόπους να ξεπερνά τα προβλήματά του.

Οι παρουσίες των δύο πρώην πρωθυπουργών είναι αποτέλεσμα, σύμφωνα με το δημοσίευμα, έντονης και προσωπικής προσπάθειας εκ μέρους του Ευάγγελου Βενιζέλου.

Στα επόμενα βήματα του κ Βενιζέλου θα πρέπει, τέλος, να αναμένεται και ένα ευρύτερο κάλεσμα προς το κοινό της Κεντροαριστεράς, μέσω της προσέγγισης κινήσεων αλλά και προσώπων τα οποία εξακολουθούν να χαίρουν πολιτικής εκτίμησης.

CHRISH11/08/201321:21

ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η WWF EKEI. ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙ ΩΣ ΕΙΔΟΣ ΠΡΟΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ..!

Απάντηση
ΚΟΝΔΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ11/08/201320:15

Εκτος των αλλων εφαγαν και τα χρηματα των μικρο ομολογιουχων των ταμειων-πανεπιστημιων δηλαδη των Ελληνων και πληρωνουν τα ξενα φανς ντροπη σας.

Απάντηση
ΠΑΝΤΕΛΗΣ11/08/201316:05

ΤΑ ΙΔΡΥΤΙΚΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚΤΑ ΚΑΜΑΡΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΟΣΙΑ-ΛΗΣΤΡΙΚΟΥ ΠΑΝΕΝΗΛΙΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΣ ΕΙΜΑΙ ΟΛΟΣ ΑΥΤΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΟΝ ΑΠΟΛΟΓΗΣΜΟ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥΣ ΤΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΠΟΥ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΑΝ ΣΤΗΝ ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΝ ΣΤΟ ΜΝΗΜΟΣΗΝΟ ΡΕ ΚΛΑΜΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΠΑΡΗ ΟΥΤΕ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΞΕΜΕΙΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΛΕΥΤΑ ΜΕΤΑΚΟΜΗΣΕ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΤΡΥΚΟΥΠΗΤΑ ΑΣΠΡΙΣΑΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΛΙΓΑΚΙ ΡΕ ΤΟΥΣ ΑΧΡΙΣΤΟΥΣ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑΝ ΟΥΤΕ ΣΕΝΤΣ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑ ΟΛΑ ΤΑ ΤΣΕΠΩΣΑΝ ΒΕΝΙΖΕΛΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΕΡΑΣΗΣ ΣΚΕΤΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΠΟΣΟ ΠΙΚΡΟ ΤΟΝ ΠΙΝΗΣ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΟΥ ΖΩΗ ΣΕ ΛΟΓΟΥ ΣΑΣ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΦΑΓΕ ΕΙΠΙΕ ΑΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΝΕΟΣ ΞΕ ΝΕΟΣ 40ΕΤΩΝ Ο ΛΑΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΗ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ Ο ΠΡΩΤΕΡΓΑΤΗΣ ΓΑΠ ΑΝΟΙΓΕ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΤΟΝ ΛΑΚΟ ΚΑΙ ΕΡΡΙΞΕ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΜΕΣΑ ΔΩΣΤΕ ΤΟΥ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΞΙΜΑΔΑΚΙ

Απάντηση
Modernist 10/08/201321:33

Κώστα Σημίτη χωρις εσένα γραναζι δε γυρνά! Μακράν απο τους καλύτερους πολιτικούς στην Ελλάδα! Μακάρι να επέστρεφε.

Απάντηση
όσιος λαδιάρης .. 11/08/201312:34

απο γρανάζια έχω λαδώσει εγώ...ουυυυυυυυυυ. επί σημίτη να σκεφτείς σε ένα μήνα, οι εργολάβοι μόνο , μου χτίσαν μοναστήρι !!

Απάντηση