PROTOTHEMA

Πολιτική

«Άναψαν» τα αίματα οι δηλώσεις Κασιδιάρη για το Ολοκαύτωμα

Ραχήλ Μακρή: Είσαι αγράμματη - Πιπιλή: Είσαι ξερόλα!

Ραχήλ Μακρή: Είσαι αγράμματη - Πιπιλή: Είσαι ξερόλα!
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Instagram
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

Αγρια κόντρα στο πάνελ τηλεοπτικής εκπομπής - Δείτε βίντεο και διαβάστε τους διαλόγους

Άγρια κόντρα ξέσπασε στην πρωινή εκπομπή του Mega ανάμεσα στην βουλευτή των Ανεξάρτητων Ελλήνων, Ραχήλ Μακρή και την βουλευτή της ΝΔ, Φωτεινή Πιπιλή  αναφορικά με τις δηλώσεις του Ηλία Κασιδιάρη της Χρυσής Αυγής περί άρνησης του Ολοκαυτώματος.

H βουλευτής των Ανεξάρτητων Ελλήνων ανέφερε στο πάνελ ότι έπρεπε να ασκηθεί η ίδια κριτική και στην Μαρία Ρεπούση για τα όσα έχει δηλώσει για τη γενοκτονία των Ποντίων.

Εκεί επενέβη η κ. Πιπιλή για να πει πως είναι αδιανόητο να εξομοιώνονται «οι φασίστες με μια επιστημονική άποψη»... και κάπου εκεί ο άγριος καυγάς ξεκίνησε!

«Είστε ιστορικός ή έχετε λαμπρή καριέρα;», ρωτά η Φωτεινή Πιπιλή, με την κ. Μακρή να απαντά: «Γιατί είστε εσείς;», και συνέχισε, «Ίσως και εγώ όταν φθάσω στην ηλικία σας να έχω λαμπρή καριέρα».

Οι  τόνοι όλο και ανέβαιναν, όσο προχωρούσε η συζήτηση με την κ. Πιπιλή να αμφισβητεί τον τρόπο με τον οποίο η βουλευτής των Ανεξάρτητων Ελλήνων μπήκε στο Δημόσιο, κάτι που έκανε έξαλλη την ίδια.

Η κ. Ραχήλ Μακρή αποκάλεσε την κ. Πιπιλή αγράμματη.

«Ήταν μαζί μας και η βουλευτής Ραχήλ Μακρή αλλά αποχώρησε στο διάλειμμα, διαμαρτυρόμενη εντόνως και για το διάλογο που είχε με την κ. Πιπιλή…», είπε ο δημοσιογράφος Γιώργος Οικονομέας μετά το τέλος του διαλείμματος της εκπομπής, από το πάνελ της οποίας απουσίαζε η κ. Μακρή.

Διαβάστε πιο κάτω τον έντονο διάλογο:

Πιπιλή: Είστε ιστορικός ή έχετε λαμπρή καριέρα;

Μακρή: Γιατί είστε εσείς;

Π: Όχι, αλλά έχω λαμπρή καριέρα.

Μ: Ίσως και εγώ όταν φθάσω στην ηλικία σας να έχω λαμπρή καριέρα.

Π: Για να δούμε το βιογραφικό σας κυρία Μακρή.

Μ: Να το δούμε, τι εννοείτε;

Π: Το έχουμε δει. Πολύ ξερόλα είστε!

Μ: Εσείς είστε ρατσίστρια εναντίον των ίδιων των βουλευτών!

Π: Πείτε μας, πως μπήκατε στο Δημόσιο;

Μ: Για πείτε μου εσείς που ξέρετε.

Π: Όχι με αξιοκρατία πάντως…

Μ (απευθυνόμενη στους δημοσιογράφους): Να την σταματήσετε γιατί μου επιτίθεται προσωπικά.

Η κυρία Πιπιλή σηκώνει το χέρι και φωνάζει: «Μιλάω»!

Μακρή: Θα μου αφαιρέσετε το λόγο μετά τις προσβολές;

Πιπιλή: Έχετε κάνει εσείς πολύ μεγαλύτερες προσβολές στην Ιστορία.

Μ: Ελάτε στα δικαστήρια να αποδείξετε πως έχω μπει στο Δημόσιο.

Π: Να μου κάνετε αγωγή.

Μ: Φυσικά και θα σας κάνω. Είστε ψεύτρα.

Π: Αρκετά μας έχει πει. Και στη Βουλή, μας λέει δοσίλογους.

Μ: Φυσικά και είστε.

Π: Σημειώστε τα. Μην τα ξεχάστε. Α, με «όμικρον» γράφετε και όχι με «ωμέγα».

Μ: Και με «όμικρον» και με «ωμέγα». Συμπεριλαμβάνεστε στους αγράμματους βουλευτές

Π: Εμείς κα Μακρή, δεν είμαστε αστυνομικοί για να μας ξεφτιλίζετε και να μας ειρωνεύεστε επειδή πήγαμε να σας ελέγξουμε την τσάντα.




ioannispolitis09/06/201300:24

Η κ. Μακρή που όλα τα γνωρίζει, να μας πει, σε πόσες μέρες από τότε που εκλέχτηκε τοποθέτησε τον άντρα της στην Βουλή απο τον ΕΡΓΟΣΕ, από όπου εργαζόταν.ΤΙΜΙΑ κ ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΗ.

Απάντηση
Βρεεεεε την επιστήμονα Ρεπούση!...08/06/201309:31

@καλοπροαίρετος. Ξεχνάς τους 1.736 ψήφους της Ρεπούση?? @Andrianna. Αν νομίζεις ότι δημοσιογράφοι σαν αυτούς τους νάνους της δημοσιογραφίας, της παραπάνω τηλ. συνέντευξης, νοιάζονται για έκτροπα, κλπ., θα σου απαντήσω πως ΝΑΙ, νοιάζονται. Κάνουν πως και πως για να συμβαίνουν, τρίβουν τα χέρια τους και πολλές φορές τα προκαλούν. Που ζεις κορίτσι μου? Στην ΤιΒι, το μόνο πράγμα που κυβερνάει, είναι η 1.τηλεθέαση και 2. η υπαγορευμένη από τον καναλάρχη σκοπιμότητα, ανάλογα με το τι τον συμφέρει την εκάστοτε φορά. Πρέπει δε να γνωρίζεις, πως ένα από τα κριτήρια για την πρόσκληση πολιτικών (αλλά και εν γένει) προσώπων είναι το κατά πόσον μπορούν να δημιουργούν ένταση. Διότι αυτό κρατάει τον τηλεθεατή καρφωμένο στο κανάλι και διότι οποιοδήποτε "γεγονός", θα ξαναπαιχτεί, ξανά και ξανά, σε τρέιλερ, σε αναφορές άλλων εκπομπών, σε "ειδήσεις", και θα γίνει εκμετάλλευση του παντοιοτρόπως, μερικές φορές ακόμα και από άλλα κανάλια... Μη λέμε απόψεις, επί τέλους, λες και έχουμε στην Ελλάδα, πολιτικό, θρησκευτικό, κοινωνικό και τηλεοπτικό πολιτισμό. Σ αυτά είμαστε Ουγκάντα! Όσο για Δημοκρατία, πολύ φοβάμαι πως υπολειπόμεθα και της Ουγκάντα. Η τελευταία Δημοκρατία στην Ελλάδα, δυστυχώς έληξε προ Χριστού...

Απάντηση
Κώστας08/06/201308:04

 Αφήστε τους να λένε ότι θέλουν , με αυτόν τον τρόπο μόνον θα είναι υπεύθυνοι για ότι λένε. Αυτά που λένε χαρακτηρίζουν αυτούς , η απαξίωση και η απομάκρυνση από τα δρώμενα θα είναι η αμοιβή τους. Αν εγώ αύριο αρχίσω να λέω ότι η Γη είναι τετράγωνη πχ ψυχιατρείο μου χρειάζεται και όχι έδρα. Δημοκρατία λοιπόν ελευθερία υπευθυνότητα είναι αυτό που δεν μπορούν να αντέξουν.

Απάντηση
sotis08/06/201307:53

 Αυτούς τους ανθρώπους , τους πληρώνουμε !!!!!Εννοώ και τους δημοσιογράφους , που καταφανέσταστα έσπρωξαν την συζή τηση σε εκτροχιασμό "κατίνας" και τις βουλευτίνες που "ξεκατινιάστικαν " , γιατί ουσιαστικά ΑΥΤΟ είναι το επίπεδο του κοινοβουλίου , εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων , τόσο λίγων , μόνο το ένα δέκατο (30) .Ολοι οι άλλοι "βγάζουν τα μάτια τους" , είτε στην αίθουσα του "ναού " , είτε σε υπέθριες καλοκαιρινές συνευρέσεις .ΟΛΟΥΣ , όμως αυτούς ΕΜΕΙΣ τους καλοπληρώνουμε .Τί έξυπνοι που είμαστε ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Απάντηση
Πάνος08/06/201307:05

 Εδώ ο κόσμος χάνεται και το ....... ........!!!

Απάντηση
Σφαιρογόνος08/06/201303:55

 Ραχήλ Μακρή: Είσαι αγράμματη - Πιπιλή: Είσαι ξερόλα! Οι Έλληνες βουλευτές συνέχεια αντιστρέφουν την πραγματικότητα. Συνέχεια και σε όλα!

Απάντηση
ΛΕΩΝΙΔΑΣ08/06/201302:42

 Ερε να απαγκιστρωσω τον αορτηρα του Μ1 και να τις πιασω αποψε και να τις αφησω το αλλο Σαββατο

Απάντηση
BOXER08/06/201301:05

 Ενώ οι άλλοι, ρε καλοπροαίρετε(07/06/2013 15:58). Με τα μεταπτυχιακά Μάστερ και Ντοκτορά βλέπω που μας κατάντησαν...!!! ΞΎΠΝΑ μαλακούλη. Ολα αυτά τα βρωμομασωνικά κοπρόσκυλα που μας κυβέρνησαν και μας κυβερνούν τα τελευταία 40 χρόνια είναι πτυχιούχοι ανωτάτων πανεπιστημιακών σχολών με μετατυχιακές σπουδές...κοπρίτη, εσύ τέτοιους θέλεις να σ' εκπροσωπούν.

Απάντηση
ΜΑΧΑΩΝ07/06/201318:57

Μωρέ ώραίο " τάκτ ", τού καναλιού...μμμμμ (!!!).Πολύ ώραίο.Νά ζητούν τήν γνώμη "αλλων,γιά "αλλον καί δή,άφ`ένός μέν ΑΠΟΝΤΟΣ τού ένδιαφερομένου (γιά οίαδήποτε ύπεράσπισί του) άφ`έτέρου δέ,νά μήν άνήκει καί σέ κανένα κόμμα,έκ τών δύο κυριών (ούτως "ωστε,νά δικαιολογή,ΕΣΤΩ νά δικαιολογή, "τήν έρώτησι ")...Άλλά μ`"αρεσε έκείνο,πού είπε ή κ. Πιπιλή...χαρακτήρισε "αλλον (ώς φασίστα)ξεχνώντας "οτι συγκυβερνά,μέ τό κόμμα τού ...Άρκουδέα(πού τόν λέγανε καί Φασίστα), μέ χαράτσια καί μέ νόμους,πού δέν περνούν,άπό τό κοινοβούλιο...."Εμ, τό "αλλο;;;.."δέν είμαστε έμείς άστυνομικοί, νά μάς ξεφτιλίζετε καί νά μάς είρωνεύεστε (είπε)ΟΤΑΝ τό κόμμα της "εδιδε έντολές στούς Άστυνομικούς ,νά ύφίστανται "φτυσίματα ,προπηλακισμούς καί έξευτελισμούς "..άπό τούςμαινόμαινους διαδηλωτές τότε στό Σύνταγμα (πέραν τών πυρπολισμών τους)....καί τό θυμούνται ΟΛΟΙ.

Απάντηση
Διγαμμα07/06/201318:52

@ανενταχτος συμφωνα με το νομο οποιοσδηποτε μπορει να λεει οτι θελει αρκει να μην εξυβριζει καποιον αλλον,διαβασε το σχετικο αρθρο περι ελευθεριας λογου.οσο για τα περι "ολοι ξερουμε τι γινεται τα βραδυα στον Α.Παντελεημονα,"αν εννοεις τις συμπλοκες μεταξυ αλλοδαπων συμμοριτων,τις ληστειες,τις διαρρηξεις,τους φονους κατοπιν ληστειας και τους βιασμους κ το ανεμποδιστο εμποριο ναρκωτικων λες και ειμαστε σε κανα υποβαθμισμενο προαστειο της Μπογκοτα Κολομβιας,τοτε μαζι σου.Αν εννοεις τα υποτιθεμενα ταγματα εφοδου χρυσαυγιτων,θα σου προτεινα να βαλεις γυαλια μυωπιας κ να κατεβεις μερικα βραδυα εκει να δεις κ μονος σου.

Απάντηση