PROTOTHEMA

Πολιτική

«Φωτογραφίζει» τη Χρυσή Αυγή

Πρόταση Πιπιλή κατά της οπλοφορίας εντός της Βουλής

Πρόταση Πιπιλή κατά της οπλοφορίας εντός της Βουλής
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

Θα κατατεθεί και επισήμως στον Β. Μεϊμαράκη, μετά τα πρωτοφανή γεγονότα της Παρασκευής...

Επίσημη πρόταση στον πρόεδρο της Βουλής, με την οποία θα ζητά να απαγορευτεί η οπλοφορία των βουλευτών μέσα στο Κοινοβούλιο, θα καταθέσει τη Δευτέρα η βουλευτής της ΝΔ, Φωτεινή Πιπιλή.

Η κυρία Πιπιλή μίλησε στο ραδιοφωνικό σταθμό ΒΗΜΑ FM, με αφορμή τα πρωτοφανή γεγονότα που έλαβαν χώρα στην αίθουσα της Ολομέλειας της Βουλής, με πρωταγωνιστές βουλευτές της Χρυσήσς Αυγής και του ΣΥΡΙΖΑ.

Σε αυτά, ο Παναγιώτης Ηλιόπουλος της Χρυσής Αυγής αποβλήθηκε από την Ολομέλεια του σώματος, έπειτα από λογομαχία που είχε με το προεδρείο και, ιδιαίτερα, τον  αντιπρόεδρο, Γ. Δραγασάκη. Μαζί του αποχώρησε σύσσωμη η Κοινοβουλευτική Ομάδα της Χρυσής Αυγής.

Παράλληλα, η κυρία Πιπιλή τάχθηκε υπέρ της περικοπής της βουλευτικής αποζημίωσης σε περιπτώσεις ανάρμοστης συμπεριφοράς, την οποία προανήγγειλε το Σάββατο ο αντιπρόεδρος της Βουλής, Γιάννης Τραγάκης.

κυνηγος κεφαλων20/05/201315:15

καλα λεει η Πιπιλη , να απαγορευτει η οπλοφορια μεσα στην βουλη απο βλακες ψυχακιδες και φασιστες , γιατι αν απαγορευτει να μπαινουν βλακες ψυχακιδες και φασιστες ουτε αυτη θα μπορει να μπει

Απάντηση
είναι το ίδιο επικίνδυνα20/05/201315:00

και να απαγορευθεί αυστηρά η βρώση οσπριών(κυρίως φασολάδας) παστουρμά και σκορδαλιάς !!!!!

Απάντηση
ΜΑΧΑΩΝ20/05/201314:18

Γιατί;;; Μπάς καί φοβάται,μήπως (ξανα)βρεθεί κανένας ,άπό τό ...κόμμα ΤΗΣ καί (ματα)τραβήξει -ΟΠΛΟ- ;;; Φοβάται τά..."οπλα;;; Φοβάται,γιά τήν...ζωή της;;; ΙΔΟΥ λοιπόν -ΚΑΙ-ή άπόδειξις,τής άναγκαιότητος τής ύπάρξεως τού ΜΝΗΜΟΣΥΝΟΥ-ΤΟΥ-ΚΟΔΡΟΥ....Γιά ΚΕΙΝΟΝ, φύτεψε καί τήν Ί ε ρ ά Έ λ α ί α, ό Πλάτωνας...Γιά νά Μ Η Ν -ΞΕΧΑΣΤΕΙ-ΠΟΤΕ- ή Θ Υ Σ Ι Α - ΤΟΥ....Πράγματι...ΠΟΣΟ "εχουμε ξεπέσει....!!!

Απάντηση
@σουπια 20/05/201302:37

Ισως φοβούνται τους αλκοόλικους και τους πρεζακηδες που πανε πιωμενοι εκει μεσα . Κανένας τεστ ακι για αυτούς?

Απάντηση
Γιωργος20/05/201301:55

Φοβατε μην πηροβολησει κανεις και την ξυπνησει.

Απάντηση
σουπια19/05/201323:25

τα πιστολια δεν τα ανακαλυψε ο κολτ αλλα ο εντισον αν δεν κανω λαθος. μπαι δε γουει γιατι οπλοφορουν οι βολευτες? για μπεκατσες θα πανε?

Απάντηση
ax foto mou naxeres19/05/201322:46

οτι ο θεος επλασε τους ανθρωπους και ο κυριος Colt τους εκανε ισους.

Απάντηση
Παπαζαρκάδας19/05/201322:36

Μακριά τα όπλα από τη Βουλή, γιατί, έτσι που τα βλέπω τα πράγματα να αγριεύουν, οι πιστολέρο κάποια μέρα θα μετατρέψουν το Κοινοβούλιο σε "άγρια Δύση". Εάν αρχίσει το πιστολίδι τότε μπροστά στο άγριο πιστολίδι θα ωχριούν οι ταινίες :"ο κακός, ο καλός και ο άσχημος", "για μια χούφτα δολάρια" και "μονομαχία στο "El Passo". Να τους προλάβουμε πριν μακελευτούν. Μακριά τα πιστόλια, μακριά.

Απάντηση
Στελέ19/05/201319:29

Πρίν απο χρόνια, ο Γιακουμάτος είχε βγάλει πιστόλι στην Βουλή αλλά δεν είχε γίνει τίποτα. μάλιστα, ο ίδιος πιστολέρο αποκάλεσε σε τηλεοπτική εκπομπή έναν Έλληνα αγρότη "καραγκιόζη". Πάλι δεν ακούστηκε τίποτα. Μόνο το χαϊλ Χίτλερ του Πάντζα ήταν εκκωφαντικό απ' ότι φαίνεται.

Απάντηση
Αιντεεε19/05/201319:11

Καλα που εχουμε και σενα υπερ-βουλευτινΑΑΑΑΡΑ μας να φερνεις τοσο εξυπνες προτασεις στη βουλη. Τι θα καναμε χωρις εσενα;;; Φυσικα ο λογος που ειμαστε σε αυτη την κατασταση ειναι επειδη τοσα χρονια οι βουλευτες εμπαιναν με ουζι, με ΑΚ με ολμους και με χειροβομβιδες μεσα στη βουλη. Αλλα τωρα;;; Ολα θα αλλαξουν. Χαρη σε ΣΕΝΑ!!!

Απάντηση