PROTOTHEMA

Πολιτική

«Όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται» η απάντηση του βουλευτή

Γ. Παπαδάκης: «Ισμήνη Παρακαλέση» ο Άδωνις Γεωργιάδης

Γ. Παπαδάκης: «Ισμήνη Παρακαλέση» ο Άδωνις Γεωργιάδης
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

«Θα το σκεφτούμε πολύ να τον ξανακαλέσουμε» είπε ο παρουσιαστής – «Όποιος έχει τη μύγα, μυγιάζεται» η απάντηση του βουλευτή

Την έντονη αντίδραση του Γιώργου Παπαδάκη προκάλεσε η αναφορά του Άδωνι Γεωργιάδη από το βήμα της Βουλής ότι τα πρωϊνάδικα λαϊκίζουν.

«Άκουσα τον Άδωνι να λέει χθες ότι στα πρωινάδικα λαϊκίζουν, οπότε του απαντάμε ότι από εδώ και πέρα θα το σκεφτούμε πολύ αν θα τον ξανακαλέσουμε» ανέφερε τη Δευτέρα το πρωί ο Γιώργος Παπαδάκης και συνέχισε: «Εφόσον σας προσβάλει η παρουσία σας εδώ, μην αποδέχεστε την πρόσκλησή μας».

Ο δημοσιογράφος δεν έμεινε εκεί, αλλά αποκάλεσε «Ισμήνη Παρακαλέση» τον βουλευτή της Νέας Δημοκρατίας και συνέχισε σε υψηλούς τόνους: «Αυτά στη Βουλή με τον Καμμένο, όχι σ' εμάς, είμαστε σοβαροί άνθρωποι. Παραπέρα να παίξετε, τώρα που έχετε και 15 μέρες κενό, γιατί εμείς δουλεύουμε».

Δεν παρέλειψε τέλος να πετάξει και άλλο ένα «καρφί» για τον κ. Γεωργιάδη λέγοντας χαρακτηριστικά: «αν κοπεί ο Άδωνις από τα πρωινά, θα πάει στο γιατρό»...

Την πρόκληση δεν άφησε αναπάντητη ο βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας, ο οποίος απάντησε μέσω twitter με τη φράση: Αγαπητέ Γιώργο Παπαδάκη ο λαός μας λέει: "όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται"



Ανδρεας Χ.05/05/201304:02

ATTENTION DEFICIT DISORDER., ειναι ενα προβλημα που παρουσιαζουν συνηθως παιδια νεαρας ηλικιας. Ο εν λογω τηλεαστερας ,δυστυχως το επαθε στα ...ηντα του. Πρεπει επειγοντως να το δη γιατρος γιατι δεν αντεχεται αλλο. Υποβαλλει την ερωτηση στον καλεσμενο του και πριν εκεινος δωση την απαντηση τον διακοπτει με αλλη κι αλλη κι αλλες ερωτησεις.Κι αυτο στην ελληνικη τηλεοραση λεγεται ενημερωτικη εκπομπη. Ρε Τρόικα που τους χρειαζεται λεω εγω. Ανδρεας Χ,

Απάντηση
Μινας Π29/04/201317:57

Κατι τυποι σαν τον Παπαδακη θα μας κανουν να πουμε "Αδωνις και Αγιος ο Θεος".Θα προτεινα στους θιασωτες του αντιμνημονιακου χωρου να σκεφτουν σοβαρα για την ποιοτητα των ανθρωπων που υπερασπιζονται της θεσεις τους στα καναλια.Τραγκας,Μακης Κουρης,Ακριβοπουλου,Αυτιας,κλπ μας εχουν κανει ολους οπαδους του μνημονιου.

Απάντηση
phil phil29/04/201317:21

Παπαδάκη καιρός να πας σπίτι σου.

Απάντηση
ΕΛΛΗΝΑΣ ΜΕ ΜΝΗΜΗ29/04/201316:55

Η απάντηση του μπουμπουκιού ολα τα λεφτα και η απόλυτη πραγματικοτητα και η μοναδική απάντηση στον δάσκαλο του αυτιά.

Απάντηση
pulpss@29/04/201315:47

Συγνωμη συντροφισα του Παπαδακη..ποσα σχολια επιτρεπεις ανα επισκεπτη ? ΤΙ ΦΑΣΙΖΟΥΣΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ?

Απάντηση
μλκ29/04/201315:41

Αλλη μια αναξια λογου ΚΑΤΙΝΑ.(για οσους καταλαβαινουν απλα ελληνικα)

Απάντηση
ΑΝΖ29/04/201315:31

ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΛΑΙΚΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΠΙΣΘΟΔΡΟΜΙΚΕ.. ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΤΡΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΙΑ... ΕΚΑΝΕΣ "ΜΑΓΚΕΣ" ΤΟΝ ΨΩΜΙΑΔΗ-ΝΟΜΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟ..ΟΥΣΤ.. ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΟΡΓΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ...

Απάντηση
Leonidas29/04/201314:56

Καποιος που ειπε οτι πρωτα πρεπει να πανε φυλακη αυτοι οι μεγαλοαστερες των πρωιναδικων τυπου Παπαδακη και Σια,και ΜΕΤΑ οι πολιτικοι εχει δικαιο. Ειναι οι ΚΥΡΙΩΣ υπευθυνοι για την καταντια, αλλα και γιατι δεν αφηνουν με την κλαψα τους να παρη ανασα αυτη η χωρα. Η Δημοσιογραφια η τεταρτη εξουσια που στην Ελλαδα εγινε πρωτη, καθοδηγητης της κοιν Οης γνωμης.ΟΠΟΙΑ κυβερνηση και να ερθη, αυτοι θα ειναι απο πανω παντα. Λαε ξυπνατε, μην τους ακουτε...

Απάντηση
pulpss29/04/201314:38

@ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΤΣΙΦΛΙΚΙ Ο ΑΝΤΕΝΑ ? |ΠΑΡΩΧΗΜΕΝΟΣ ΜΠΟΛΣΕΒΙΚΟΣ τουλαχιστον μην κανεις τα ιδια ορθογραφικα λαθη,καρφωνεσαι οτι εισαι ο ιδιος πισω και απο τις δυο αναρτησεις!!!!!

Απάντηση