PROTOTHEMA

Πολιτική

Ακόμη ένα επεισόδιο στην κόντρα του με τον Άδωνη Γεωργιάδη

Τα περί σκάφους σε offshore εταιρεία διαψεύδει ο Καμμένος

Τα περί σκάφους σε offshore εταιρεία διαψεύδει ο Καμμένος
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Instagram
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

«Πρόκειται για παροπλισμένο σκάφος αναψυχής 20 ετών υπό αγγλική σημαία "Ευρωπαϊκή Ένωση'" που κατέχει ο Ηλίας Καμμένος από το 1993 δηλωμένο και φορολογημένο στις ελληνικές Αρχές...»

Τις πληροφορίες περί κατοχής σκάφους αναψυχής, το οποίο είναι δηλωμένο σε offshore εταιρεία, διέψευσε κατηγορηματικά ο Πάνος Καμμένος, που το βράδυ της Κυριακής διέκοψε την ομιλία του και αποχώρησε φανερά ενοχλημένος από τη συνεδρίαση στη Βουλή για το πολυνομοσχέδιο.

Σε δήλωσή του, ο πρόεδρος των Ανεξάρτητων Ελλήνων κάνει λόγο για συκοφαντίες από τη ΝΔ και προειδοποιεί ότι «όσοι αναπαράγουν μετά τη διάψευση τη λάσπη, θα οδηγηθούν στη Δικαιοσύνη».

Μεταξύ άλλων, ο πρόεδρος των Ανεξάρτητων Ελλήνων αναφέρει: «Πρόκειται για παροπλισμένο σκάφος αναψυχής 20 ετών υπό αγγλική σημαία "Ευρωπαϊκή Ένωση'" που κατέχει ο Ηλίας Καμμένος από το 1993 δηλωμένο και φορολογημένο στις ελληνικές Αρχές και πληρωμένο σε ελληνική τράπεζα. Οι συκοφάντες των Παρθένων Νήσων της Συγγρού και τα Μέσα που αναπαράγουν μετά την διάψευσή μου τη λάσπη, θα οδηγηθούν στην ποινική και αστική δικαιοσύνη».

Η φασαρία προκλήθηκε από τον κ. Άδωνη Γεωργιάδη, ο οποίος κατά την αποχώρηση του Πάνου Καμμένου και των βουλευτών του ακούστηκε να λέει «εγώ δεν φταίω. Δεν έκανα τίποτα».

Σε συνομιλία του πάντως με δημοσιογράφους, ο Άδωνις παραδέχθηκε πως αυτός ήταν η «πέτρα του σκανδάλου» και εξήγησε ότι «έπειτα από άδεια που μου έδωσε ο κ. Βορίδης, κρατούσα επιδεικτικά τα χαρτιά που αποδεικνύουν ότι ο κ. Καμμένος έχει περάσει το σκάφος του σε offshore εταιρία με έδρα το Λονδίνο. Προφανώς ο κ. Καμμένος το είδε, κατάλαβε τι έχω και άρχισε να κάνει σαρδάμ. Το γεγονός αυτό προκάλεσε και τα ηχηρά γέλια».

Γιάννης29/04/201323:00

Τους παίρνει τα κουκιά ο Καμμένος από τη δεξαμενή της ΝΔ. και ρίχνουν λάσπη

Απάντηση
@Κίτσος29/04/201319:59

Κίτσο μ απλικέϊσο έεις ;; Μυαλό πάντως όχι . Δεν είναι δικό τ ...είναι του μπαμπά λέει . Εσύ τι δλειά έεις με γιό και μπαμπά ;; Μήπς έεις αυταπάτς ότι μπουρείς να γνεις ίδιους ;;

Απάντηση
Κίτσος29/04/201319:21

Ρε πάτε καλά; Η οικογένεια Η. Καμμένου είναι απο τις πλουσιότερες στην Ελλάδα. Κάτι που ποτε δεν έκρυψε ο Πάνος Καμμένος. Και σας κάνει εντύπωση που έχει θαλαμηγό; Και ελικόπτερο έχει. Και λοιπόν; Εγώ δεν έχω μια, αλλά κομπλεξικος με τους φραγκατους δεν είμαι.

Απάντηση
ΠΑΝΟΣ29/04/201315:31

Μην γράφετε τέτοια σχόλια για μένα γιατί θα σας ρίξω φλίτ εντάξη?

Απάντηση
προς καμμενο29/04/201312:31

Οταν κατηγορουσες για μιζες με τα σι ντι ες τον παπανδρεου και ενω ηξερες την αληθεια συνεχιζες μπουλη τωρα θα τα λουστης και συ αυτα.

Απάντηση
ΜΠΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΜΠΟΥΣΟΥΛΕΣ29/04/201311:51

ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΑ Ο ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ Ο ΘΕΩΡΗΤΙΚΟΣ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ ΚΡΥΒΟΤΑΝ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΟΥ .ΟΙ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΙ ΛΟΓΟΙ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΑΛΑ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑΝ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ .ΜΕΤΑ ΑΝΕΛΑΒΕ Ο ΚΑΠΕΡΝΑΡΟΣ .ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ .-

Απάντηση
ΕΧ29/04/201311:26

Παροπλισμενο σκαφος αναψυχης...Παροπλισμενο (λες και ειναι φρεγατα) απο τι?Απο τις ξαπλωστρες και τις ομπρελες?Πανουλη ασε τα δικολαβιστικα που σου λεει ο Καπερναρος κ παραδεξου αυτο που ξερει η μιση Ελλαδα,παραδεξου πως εχεις μισο γηπεδο σκαφαρα λες κ εισαι ο Ωνασης αγορασμενη πριν 20 χρονια (ουπς) με τα λεφτα απο τις φουσκες στο χρηματιστηριο (ουπς) κ περασμενο σε οffshore με εδρα στο Λονδινο για να μην πληρωνεις φορους στην Ελλαδα (ξανα ουπς).Επισης παραδεξου πως βαφεις το μαλλι σου,στο 2013 ζουμε δεν ειναι κακο

Απάντηση
Τικ Τακ29/04/201310:56

Ποσα εβγαλε ο Ψεκασμενος ανθρωπος του Λαου απο το ΧΑΑ τις εποχες του Γιαννου Colgate ? 1 δισ σε δραχμες. Τα ιδια σ*&^τα ειναι κι η ΝουΔου βεβαια. Ψηφιστε αντισυστημικα στις επομενες εκλογες, αν θελετε να αλλαξουμε κατι. Ας ψηφισουμε τρελλους κοκκινους ή μαυρους απλα για να πεταξουμε εξω τους κλεφτες πρωτα κι μετα θα ψηφισουμε οποιους σοβαρους βγαλει η κοινωνια μας. Αν δεν εχει η κοινωνια μας δυο σοβαρους κι καθαρους ανθρωπους να αναδειξει η κοινωνια μας, τοτε δεν εχει νοημα υπαρξης η Ελλαδα και θα μεταναστευσουμε.

Απάντηση