PROTOTHEMA

Πολιτική

Εντονη αντίδραση

Σύγκρουση ΝΔ - ΣΥΡΙΖΑ για την αφίσα με το καλάσνικοφ

Σύγκρουση ΝΔ - ΣΥΡΙΖΑ για την αφίσα με το καλάσνικοφ
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Instagram
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

Στην αφίσα εικονίζεται ένας νέος με καλυμμένα τα χαρακτηριστικά του προσώπου του με ένα μαντήλι ο οποίος κρατά στα χέρια του ένα Καλάσνικοφ

Μια αφίσα της φοιτητικής παράταξης Αριστερή Ενότητα του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου που διαφημίζει το πάρτι της, ενόψει των φοιτητικών εκλογών της 17ης Απριλίου προκαλεί τη σφοδρή αντίδραση του γραφείου Τύπου της Νέας Δημοκρατίας.

Στην αφίσα εικονίζεται ένας νέος με καλυμμένα τα χαρακτηριστικά του προσώπου του με ένα μαντήλι ο οποίος κρατά στα χέρια του ένα Καλάσνικοφ.

H ΝΔ αναφέρει σε ανακοίνωσή της:
«Ο ΣΥΡΙΖΑ, αφού όπλισε τα χέρια όσων επιχείρησαν να πυρπολήσουν ζωντανούς συμπολίτες τους στη Χαλκιδική, τώρα, ενόψει φοιτητικών εκλογών, διαφημίζει με αφίσα ενός κουκουλοφόρου που κρατά Καλάσνικοφ, τη νεολαία του ως φυτώριο εγκληματιών. Υπάρχει ντροπή στο ΣΥΡΙΖΑ;».

Κρέμα Φαρίν Λακτέ12/04/201315:55

Σιγά μην είναι έτσι οι βούτυρο μπεμπέδες του ΕΜΠ. οι Απουσιολόγοι και οι Αστράτευτοι θέλουν και επανάσταση. lol. Έτσι νομίζανε και τα παιδάκια των Πυρήνων και μετά βάλανε τις μανάδες τους στα κανάλια να φωνάζουν για βία. Βρε δεν πάτε να βαρέσετε καμία σκοπία μην αρχίσουμε τις σφαλιάρες και τρέχετε και εσείς στην μάνα σας;

Απάντηση
proodeyoume12/04/201313:25

προοδευουμε . με ισλαμικες μαντιλες καλσνικοφ και ιντιφαντα. λειπει το ρουκετοβολο RPG 4 απο τον αλλο ομο του συριου μαχητη. ημιμετρα. χωρις RPG θα χασουμε τη δαμασκο συντροφοι θα μας παρουνε φαλαγκι οι δυναμεις του ασαντ συντροφοι γρηγορα να γινει ρετουσαρισμα κα.να.εξοπλιστει επαρκως ο περηφανος μαχητης.

Απάντηση
makis96712/04/201312:58

ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΣΥΡΙΖΑΙΟ : Πες μου βρε ....βλ@κα, τι παριστάνεις όταν υπερασπίζεσαι τον συμβολισμό αυτής της φωτογραφίας ??? Τον ΕΠΑΝΑ ΣΤΑΤΗ ?? Δε θυμάμαι κάποιον επαναστάτη (πραγματικό εννοείται) που να έκρυβε το πρόσωπό του. Από Έλληνα (Κολοκοτρώνη και βάλε) μέχρι ξένο (Τσε Γκεβάρα). Μήπως παριστάνεις τον ΙΔΕΑΛΙΣΤΗ ??? Τι γυρεύει τότε το όπλο στα χέρια σου ???? Την ΙΔΕΑ την υπερασπίζεσαι με αυτό που τη δημιουργεί, το μυαλό (αν έχεις) εννοείται. Και επειδή δε περιμένω απάντηση θα σου τη δώσω εγώ. Κρύβεις το πρόσωπό σου επειδή ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ γι' αυτό που είσαι και κρατάς το όπλο γιατί είσαι ένας φοβιτσιάρης που στην καθημερηνότητά σου βρίσκεσαι θαμένος στην αφάνια της ανυπαρξίας σου.

Απάντηση
Τσάμπα Magas12/04/201310:47

Φανταστείτε, αφίσα παρόμοιας έμπνευσης να είχε κυκλοφορήσει από το αντίπαλον δέος, τη Χ.Α. Θα ζητούσε ή όχι, ο ΣΥΡΙΖΑ (και οι λοιπές προοδευτικές δυνάμεις), απαγόρευση του κόμματος, ποινικές διώξεις για ηθική αυτουργία και για προτροπή σύστασης τρομοκρατικής ομάδας. Καλά ρε γελοίοι, με τόσα θύματα στη χώρα μας από καλάσνικοφ, αυτό βρήκατε ως "καλλιτεχνική έμπνευση" ?

Απάντηση
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ Μη φωνάζεις... | 11/04/2013 20:5612/04/201310:31

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΛΠ...ΚΛΠ.. Ο ΣΥΡΡΙΖΑ ΦΤΑΙΕΙ ΡΕ; H MΗΠΩΣ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΗΜ.ΤΑΞΗΣ(ΔΕΝΔΙΑΣ) ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΣΑΜΑΡΑ; NA MHN ΞΕΧΝΑΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΦΕΡΕ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, Η ΜΗΠΩΣ ΖΟΥΣΕΣ ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΗΡΘΕΣ; KAI TEΛΟΣ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΙΣ. ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΣ; ΓΕΡΜΑΝΟΤΣΟΛΙΑΣ ΔΗΛΑΔΗ. Η ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΑΡΑ ΗΛΙΘΙΟΣ;

Απάντηση
leon12/04/201309:32

ετσι ειναι κωστας θεσσαλονικη!εδω το Σαμαρα πρωθυπουργο της χωρας(που δεν τον εχω ψηφισει αλλα λεω σαν αξιωμα) τον ξεφτιλισαν στο περιοδικο φολοου,και δεν εγινε τιποτα!αλλα αυτη η αριστερη αλητεια θα τελειωσει!ειναι θεμα χρονου!

Απάντηση
GEORGE12/04/201307:35

Αντι να αποπροσανατιλιζουν με τετοιες παιδικες αφισσες γιατι δεν μας λενε ,πως ειναι δυνατον να χαριζουν στον εαυτο τους εκατονταδες εκκατο/ων και μενα να μου παιρνουν το σπιτι για 500 ευρω ,Βρε δεν πανε να χορεψουν ολοι το χορο του Ζαλογγου μπας και δει τουτος ο τοπος προκοπη .Εμεις εχουμε χαζεψει απο την πεινα και αυτοι οι τσανακογλυφτες απο την χλιδη

Απάντηση
Μάριος11/04/201323:24

Ρε σεις, Παλαιστίνιος είναι ρε, όπως δήλωσε η νεολαία του ΣΥΡΙΖΑ. Και κάνει μπαμ στη φωτο. Καμία σχεση με τρομοκράτες.

Απάντηση
Beltenebros11/04/201323:07

Και μόνο που γίνεται διάλογος σε ένα πολιτισμένο κράτος του 21ου αιώνα, μέσα στην Ευρώπη και όχι στο Αφγανιστάν (γιατί εκεί παραπέμπει η αφίσα), σχετικά με την παρούσα ηλίθια, κομπλεξική, βλακώδης και παιδική αφίσα δείχνει τον κατήφορο που έχουμε πάρει. Και μόνο που μερικοί εδώ μέσα εκφράζουν μια σχετική συμπόρευση με αυτό που δείχνει η αφίσα σημαίνει ότι η "επαναστατική λοβοτομή" αριθμεί πολλά θύματα πλέον. Κρίμα μας. Ντροπή μας. Όσο για την αριστερά έχει πάψει να υπάρχει εδώ και πάρα πολύ καιρό.

Απάντηση
Λεωνιδας απο το βορρα11/04/201322:33

@ΤΤΤ | 11/04/2013 21:04 Εκτος απο την πνευματικη συγχηση υπαρχει και η αδυναμια παρακολουθησης του συνειρμου της λογικης ακολουθιας, κατι που παρατηρειται σε σενα. Την περιοδο της κρισης εχουμε δεν ξερω και γω ποσες χιλιαδες αυτοκτονιες, ετσι? Αυτος που αυτοκτονει ειναι καποιος που θετει τερμα στη ζωη του.Αυτοι που αυτοκτονουν στην Ελλαδα αυτες τις μερες, δεν το κανουν λογω ερωτικης απογοητευσης αλλα λογω οικονομικου και κοινωνικου αδιεξοδο.Ποση νομιζεις οτι ειναι η αποσταση για καποιον που θα αποφασισει να βαλει τελος στη ζωη του επειδη δεν εχει να ταισει τα παιδια του η επειδη του κατασχουν το σπιτι του και η οικογενεια του μενει στο δρομο μεταξυ του να το κανει πεφτοντας απο τον εκτο οροφο η του να ανατιναχτει μεσα σε καποιο υπουργειο , σε καποια τραπεζα η σε καποια υπηρεσια.Και στη μια και στην αλλη περιπτωση η ζωη του τελειωνει. Οσο πιο μεγαλη αγανακτηση θα υπαρχει, τοσο πιο πολυ ντορο μπορει να κανει η ιδια πραξη.Για αυτο λεμε τα μα@@κιστηρια της Ν.Δ. αντι να ασχολουνται με τις αφισες διαφορων νεολαιων, να στρωσουν κωλο και να κανουν επιτελους κατι. (Οχι φυσικα να μας σερβιρουνε χαρατσια)Και να καταλαβουν οτι δεν μπορουνε να κρυψουν την ανικανοτητα τους πισω απο τις αφισες των νεολαιων.Αν απαντησεις σε παρακαλω καντο με κανενα επιχειρημα.Αν δεν εχεις καλυτερα μην γραφεις ΕΣΥ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ.

Απάντηση