PROTOTHEMA

Πολιτική

Ανακοίνωση της ΝΔ

ΝΔ: «Σήμερα, γεννήθηκε επισήμως το κόμμα της δραχμής»

ΝΔ: «Σήμερα, γεννήθηκε επισήμως το κόμμα της δραχμής»
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Instagram
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

«Σήμερα είναι η ιστορική ημέρα της προσπάθειας να ενωθούν η συνιστώσα που ονειρεύεται τη δραχμή και τη χρεοκοπία, η συνιστώσα που απειλεί με λιντσάρισμα βουλευτές...

«Σήμερα είναι η ιστορική ημέρα της προσπάθειας να ενωθούν η συνιστώσα που ονειρεύεται τη δραχμή και τη χρεοκοπία, η συνιστώσα που απειλεί με λιντσάρισμα βουλευτές, αλλά και ξένους επενδυτές, η συνιστώσα που υποστηρίζει την τρομοκρατία και τους κουκουλοφόρους, η συνιστώσα που φαντασιώνεται την Ελλάδα με κατοίκους μόνον λαθρομετανάστες, η συνιστώσα των εργατοπατέρων του κρατισμού, η συνιστώσα που ονομάζει τα Σκόπια "Μακεδονία"», τονίζει σε ανακοίνωσή της η ΝΔ, σχετικά με την ομιλία του προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ, κ. Αλέξη Τσίπρα, στην πανελλαδική συνδιάσκεψη του κόμματός του.

Και καταλήγει: «Ο κ. Τσίπρας σήμερα ζει το όνειρό του, γεννήθηκε επισήμως το κόμμα της δραχμής».

leonidas apo vorra01/12/201221:42

ti theloun na poun;oti autoi einaito komma tou euro,opou kapoios pou pairnei 1000 euro to mina na dinei ta misa sta haratsia;kai na min vriskei farmaka ama arwstisei;kai na vgainoun kati ilithioi na lene oti forologontas ta paidia tha exoikonomisoun 100 ekatomyria gia tous etairous tous;kala, mono apo tous anthrwpous pou den ehoun, mporoun na paroun lefta;to hrima pou kineito san trello, prin apo 3 hronia kai paliotera, pou hathike;to xodepsan olo oi syntaxiouhoi tou oga, oi ydraulikoi kai oi ilektrologoi;giati epimenpun stis aoristologes ritoreies typou,komma tis drahmis, argentini kai paromoia.ehoun katalavei oti tou hronou me ta nea metra to kratos den tha mporei na eispraxei tipota kai tha vouliaxei;as stamatisoun tin baroufologia kai na energisoun ligo logika,alliws na paradwsoun ta kleidia tou magaziou kai na fygoun

Απάντηση
ελεύθερος άναξ01/12/201214:07

ας μην εκτείθεται η κυβέρνηση για τα σκόπια και το μεταναστευτικό ,γιατί τόσο καιρό δεν τους έβαλε ο συριζα τους λαθρομετανάστες!άλλος κυβερνούσε!και για τα σκόπια προσοχή γιατί αν η μέρκελ κάνει κανένα χουνέρι και επιβάλλει το μακεδονία, ο εντολοδόχος σαμαράς θα κάνει για ακόμα μια φορά την πάπια

Απάντηση
ελεύθερος άναξ01/12/201214:05

ας μην εκτείθεται ο σαμαράς για το μεταναστευτικό.δεν τους έφερε ο συριζα.για τα σκόπια θα γελάω!γιατί αν η μέρκελ επιβάλλει τον όρο μακεδονία, ο σαμαράς θα κάνει την πάπια πάλι!μεγάλα λόγια μη λες γιατί ρεζιλεύεσαι και άλλο

Απάντηση
ΝΔουλες01/12/201212:06

αφου γεννηθηκε σημερα , γιατι μα τα εχετε ζαλισει εδω και τρια χρονια με το λομπυ της δραχμης?? Α ρε φαλες..... σε λιγο καιρο θα παρακαλατε να παμε στην δραχμη, να δω τοτε τι θα λετε!!

Απάντηση
Lamo01/12/201212:04

να πει καποιος στην ΝΔ οτι τα πιο πολλα λεφτα που εφαγε το κομμα τους ηταν επι δραχμης......οποτε λιγο σεβασμος στο νομισμα που λεηλατησαν δεν βλαπτει!!

Απάντηση
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ Leonidas 01/12/201210:48

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ. ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙ Η ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΡΕΙΠΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΥΤΤΑΞΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΟΤΣΙΠΡΑΣ ΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ. ..... ΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΛΗΓΜΕΝΑ ΡΕ ΚΟΠΑΝΟΙ;

Απάντηση
Leonidas30/11/201223:05

O ALEX εχει δικαιο, αλλα πωςνα προχωρησει το πραγμα, οταν τα συνδικαλησταρια εχουν εισχωρησει παντου τοσα χρονια και παραλυουν τα παντα? Ο ταν ο αρχηγος της αξιωματικης αντιπολιτευσης, απειλει εν ψυχρω τους επανδυτες οτι θα χασουν τα λεφτα τους και ισως τους λυντσαρουν κι'ολας. Για να πουμε και του στραβου το δικαιο, δεν φταιει μονον η κυβερνηση παιδια, ισως πολυ περισοτερο που τιποτα δεν προχωραει φταιει η αντιπολιτευση μ'αυτα που λεει και κανει πασει θυσια να αποτυχει το προγραμα, για να παρουμε τις καρεκλες, εστω και αν η Ελλαδα γινει ερειπια

Απάντηση
Πιλοτος30/11/201222:14

Ποιες τσιπροδραχμες και συριζοδεκαρες?Αυτοι ειναι τοσο αχρηστοι που ουτε νεο νομισμα δεν θα μπορουν να τυπωσουν ουτε τιποτα,αναρχια,απολυτο μπαχαλο,χαος για 1-2 μηνες απο την εκλογη τους και μετα στρατος και τανκς και αυτοι ολοι οπου φυγει φυγει!!!!

Απάντηση
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΣΟΚΟΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ30/11/201222:14

...ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΕ Η ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΤΗΣ ΧΡΕΟΚΟΠΙΑΣ!

Απάντηση
Μπάμπης30/11/201222:12

Μακάρι να είχαμε δραχμή...αλλά ούτε από τον Σύριζα το βλέπω.

Απάντηση