PROTOTHEMA

Πολιτική

Ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ σχολίασε στο twitter την υπόθεση της Ύδρας

Παπαδημούλης: Το δίκιο του Υδραίου φοροφυγά μου είναι απεχθές!

Παπαδημούλης: Το δίκιο του Υδραίου φοροφυγά μου είναι απεχθές!
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Instagram
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

"Όσο μεγαλύτερη η φοροδιαφυγή, τόσο αγριότερη η περικοπή μισθών, συντάξεων. Καθαρές κουβέντες", έγραψε στο twitter του ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ...

"Όσο μεγαλύτερη η φοροδιαφυγή, τόσο αγριότερη η περικοπή μισθών, συντάξεων. Καθαρές κουβέντες", έγραψε στο twitter το πρωί της Κυριακής ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Δημήτρης Παπαδημούλης. 

"Το δίκιο του Υδραιου φοροφυγά μου είναι απεχθές", σχολίασε ο κ. Παπαδημούλης καταδικάζοντας την πρακτική του ιδιοκτήτη της ταβέρνας στην Ύδρα να μην κόβει αποδείξεις αλλά και στηλιτεύοντας εμμέσως όσους έσπευσαν να πάρουν το μέρος του παραβάτη. 

"Όχι στην μνημονιακή πολιτική, την ασυλία των ισχυρών, την άδικη φοροκαταιγίδα. Αλλά και καμμιά ανοχή στην προκλητική φοροδιαφυγή τύπου Υδρας", έγραψε λίγο αργότερα ο βουλευτής του Συνασπισμού.

κ.Παπαδημούλη μια ερώτηση!20/08/201200:44

 Όταν τα κλιμάκια του ΣΤΡΙΖΑ (δικηγόροι και πολιτικάντηδες) μπουκαίρνουν στα Δημόσια νοσοκομεία και ζητούν παράνομα και πετυχαίνουν την αποδοχή περίθαλψης Λαθροεισβολέων-Εποίκων, περίθαλψη που κοστίζει εκατοντάδες χιλιάδες ΕΥΡΩ στους Έλληνες φορολογούμενους, σας είναι ή όχι απεχθής συμπεριφορά;..Φιλικά..Ένας Έλληνας φορολογούμενος

Απάντηση
ORGI19/08/201220:38

Και βεβαια θα πρεπει ολοι να πληρωνουν και να σεβονται το συστημα του κρατους ! Αλλα η ερωτηση ειναι,ποιο κρατος ;Αυτο το μπαχαλο το πουλημενο που ανηκεις και εσυ και τα φιλαρακια σου ,που θα εχετε βγαλει κλεμενα δις , στο εξωτερικο, και πουλας και εσυ τωρα φτηνο πνευμα. Αν ο λαος σημερα εχει χασει τον προσανατολισμο,οι πρωτοι υπευθυνοι εισαστε εσεις σαπιοι αδειοι πουλημενοι ρουφιανοι.

Απάντηση
Διμιτρις Τ19/08/201218:36

 ioannis | 19/08/2012 17:28Από που είσαι Ιωάννη ;

Απάντηση
γιαννης19/08/201218:22

δηλωση Παπαδημουλη...δηλωση Δριτσα....ποια απο τις δυο λετε, ειναι η επισημη του τσιπριζα ;;....δεν χρειαζεται πολυ ψαξιμο...ολη η παθογενεια της μεταπολιτευτικης Αριστερας, σε ολο-της το μεγαλειο.!!!...τι καταλαβαν μετα απο τοσες δεκαετιες ;;...ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ !!....το κακο δεν ειναι αυτο...ειναι οτι ειναι αξιωματικη αντιπολιτευση..........

Απάντηση
nik 19/08/201218:22

 ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΣΥΡΙΖΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΠΑΔΗΜΟΥΛΗ

Απάντηση
forologoumenos19/08/201218:19

i istoriki psarotaverna Psaropoula \kai forofygades kai tsampoukades , valave tiv giagia k Toula Τηλιακού os ypeythino mipos kai tin lipithoun oi eforiakoi....otan auto den petihe pariousiastike me tsampouka o gios kai i ypolipi symoria forofygadon . fgainei kai Ο Θ. Δρίτσαςtou syriza na yperaspistei auta a kathikia. NTROPI !!

Απάντηση
nemesis19/08/201218:18

 ΠΑΠΑΔΗΜΟΥΛΗ ΑΠΕΧΘΗΣ ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ! ΕΧΕΤΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΤΙ..ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΧΙΛΙΟΣΤΗ ΦΟΡΑ!! ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΠΡΩΤΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΦΟΡΟΙ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΑΙΤΗΣΤΕ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ! Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΙΧΑΘΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΑΛΗΤΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ!! ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ "ΥΔΡΕΣ" ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ!

Απάντηση
Δεν έχω πάει ποτέ στην Ύδρα19/08/201218:02

Οι αριστεροί ονειρεύονται ότι θα μας φορολογήσουν και άλλο για να περνούν ζωή και κότα διορίζοντας τους φίλους τους στο δημόσιο.Όταν ξεσηκώνεται ο κόσμος μόνο που βλέπει τους εφοριακούς (έχουν κάψει σπίτια αυτοί...) τους χαλάει τη σούπα.Μπράβο ρε Υδραίοι. Μήπως καταλάβουν ότι όταν πληρώνεις φόρους πρέπει να βλέπεις παροχές. Δεν μπορεί να πληρώνεις ΚΑΙ τελη κυκλοφορίας ΚΑΙ διόδια. Να πληρώνεις στο ασφαλιστικό ταμείο και να μην έχεις δωρεάν υγεία και σύνταξη. Να πληρώνεις φόρους και να έχεις σχολεία και πανεπιστήμια μπουρδέλα.Όχι ρε, για την καλοπέραση σας θέλετε τους φόρους βολεμένοι. 

Απάντηση
Δρίτσας19/08/201217:57

Σύντροφε πάψε επιτελους να ριχνεις νερό στο μύλο της δεξιάς και να επικροτείς έμεσα τις πρακτικές της ενάντια στον απελπισμένο λαό του μόχθου.Διάβασε την δήλωση μου και σύνελθε "σύντροφε".

Απάντηση
ioannis19/08/201217:28

 Άι σιχτίρ πια με τους σκυλαρβανίτες, που νομίζουν ότι θα τους χρωστάει η Ελλάδα για 1000 χρόνια την (αναγκαστική και με το μαχαίρι στο λαιμό) συνεισφορά των Κουντουριώτηδων και των Μιαούληδων. Είναι οι απόγονοι αυτών που είδαν την απελευθέρωση ενός μέρους της Ελλάδας ως μια καλή ευκαιρία να αυξήσουν τα κέρδη από την πειρατεία, αυτών που χρησιμοποίησαν τα λεφτά από τα δάνεια για να εξοντώσουν τον Κολοκοτρώνη, τον Καραισκάκη και τον Καποδίστρια, αυτων που ανατίναξαν τη μοναδική φρεγάτα του νεοσύστατου ελληνικού κράτους, επειδή ο Καποδίστριας προσπάθησε να τους συμμαζέψει.

Απάντηση