PROTOTHEMA

Ελλάδα

Χωρίς λεωφορεία μέχρι τις 9 το πρωί

«Κολλημένοι» στην κίνηση οι Αθηναίοι λόγω της απεργίας στα Μέσα Μεταφοράς

«Κολλημένοι» στην κίνηση οι Αθηναίοι λόγω της απεργίας στα Μέσα Μεταφοράς

Στο «κόκκινο» οι κεντρικές οδικές αρτηρίες της πρωτεύουσας - Ακίνητα ΙΧ στον Κηφισό, Κηφισίας, Βουλιαγμένης και Αλεξάνδρας από νωρίς το πρωί

«Κολλημένοι» στην κίνηση ήταν οι Αθηναίοι που προτίμησαν να χρησιμοποιήσουν το δικό τους ΙΧ ή ταξί για να μετακινηθούν, καθώς τα λεωφορεία του ΟΑΣΑ πραγματοποιούν στάσεις εργασίας από την έναρξη της βάρδιας ως τις 9 το πρωί και ξανά από τις 9 το βράδυ έως την λήξη ωραρίου.


Έτσι, όσοι χρησιμοποιούν λεωφορεία για να φτάσουν στην δουλειά τους το πρωί, αναγκάστηκαν να βρουν άλλο τρόπο μεταφοράς και ως φαίνεται επέλεξαν το αυτοκίνητό τους. 

Ο Κηφισός και στα δύο ρεύματα, αλλά ιδίως προς Αθήνα, η λεωφόρος Κηφισίας, η Αλεξάνδρας, η Μεσογείων ανά τμήματα και η Βουλιαγμένης ήταν στο «κόκκινο» στις 8 το πρωί, όπως και πολλοί μικρότεροι δρόμοι του λεκανοπεδίου. 

Στο «κόκκινο» και η άνοδος της λεωφόρου Συγγρού από το Πάντειο και πάνω, όπως και η Αρδηττού και Βασ. Κωνσταντίνου μέχρι το Χίλτον, η Βασιλίσσης Σοφίας στην κάθοδο από τον Πύργο Αθηνών ως το Μέγαρο Μουσικής και όλοι οι δρόμοι γύρω από το Σύνταγμα.

Η κίνηση στους δρόμους όπως την αποτύπωσε η υπηρεσία google maps στις 08:00

Συμπληρώστε το email σας για να λαμβάνετε όλη την έκτακτη επικαιρότητα πρώτοι!
Ακολουθήστε μας στα

Πίσω στα χωριά σας 13/09/201714:40

Γυρίστε πίσω στα χωριά σας !!! Δεν χωράμε αλλοι στην Αθήνα .Μια χαρα και καλύτερα ζήσανε οι γονείς σας στα χωριά , μια χαρα και καλύτερα θα ζήσετε και εσείς στα αγαπημένα σας χωριά

Απάντηση
Να φύγουν τα ήμερα ήρθαν τ'αγρια.13/09/201718:35

Γράψε στα ταλιμπανεζικα για να σε καταλάβουν. Και μη λες στα χωριά λέγε στέπες. Α όσο για το πόσο καλά ζήσαν οι γονείς τους το ίδιο με τους δικούς μας. Πολέμους_Πείνα_Πτωχεια...ΠΑΡΆΔΕΙΣΟΣ.

Απάντηση
Εγώ γύρισα13/09/201717:18

Και είμαι μια χαρά. Έρχομαι Αθήνα μονο για ψώνια και έξοδο πια. Αλλά και εσείς όμως όχι επαρχία Χριστούγεννα, Πάσχα και καλοκαιράκι λεβέντη μου. Εντάξει; Ο καθένας στο σπιτάκι του. Όχι να φύγουμε εμείς αλλά να να ρχεστε εσείς ε; Σαν βέρος Αθηναίος που είσαι σίγουρα κρατάς από Αρβανίτες βοσκούς. Ξέρεις λοιπόν. Κιουρκα, Λυκόβρυση, Σπάτα, Βάρη, Παιανία κλπ. Άντε και παραθαλάσσια. Κάψτε και κανένα δάσος ακόμα. Χτίστε κάνα αυθαίρετο και μετα όταν καειτε να λέτε που είναι το κράτος. Φάτε κάνα μεταλλαγμένο. Όχι να λέμε να φύγει η επαρχία από την Αθήνα αλλά μετά να έρχεστε επαρχία εσείς και να μην σας αρέσει κιόλας επειδή δεν βρίσκετε πάρκινγκ με την μια. Επίσης καλό θα είναι να διωξετε την λαθροσαβουρα που έχετε μαζεψει και την τρελιαρα που βγάζετε δήμαρχο. Όπως επίσης όλους τους φυλακοβιους που σας απελευθερωσε ο Παρασκευόπουλος. Εκεί να δεις αποσυμφόρηση το λεκανοπέδιο. Άμα τραβήξει και ο Θεός το καζανάκι μαζί με βουλευτές, δημόσιους υπαλλήλους, δικαστές, δικηγόρους, μεγαλοεπιχειρηματιες, ποδοσφαιροβιους, μαχαιροβγάλτες και όλη την ελίτ σκαρταδουρα, ίσως αυτή η χώρα μυρίσει επιτέλους καλύτερα....

Απάντηση
@ 14.4013/09/201717:03

Γυρνα εσύ ρε ... στο χωριό σου? 'Η μήπως είσαι... βέρος Αθηναίος? Εσύ και ο Ζάχος Χατζηφωτίου?

Απάντηση
ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΕΙΝΑΙ....13/09/201712:59

ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΠΕΡΓΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΨΗΦΙΣΑΝ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΗΛΙΘΙΟ ΨΕΥΤΑΡΑ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ. ΕΛΠΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΑΙΩΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ! ΔΗΛΑΔΗ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ !!! ΟΠΟΤΕ ΒΟΛΕΨΑΚΗΔΕΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΕΝΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!

Απάντηση
Ιμάμης13/09/201712:54

Γιατί απεργούν τα κοπρόσκυλα? Τα αιτήματά τους ποιά είναι?

Απάντηση
Θανός13/09/201710:26

"Καταραμένη φτώχεια" και έτσι... Αυτή η γενιά των 300-400 ευρώ, αυτοί οι συνταξιούχοι που τους πετσόκοψαν τις συντάξεις και "δε βγαίνουν", έχουν πλημμυρίσει τους δρόμους. Και όχι μόνο σήμερα που υπήρχε πρόβλημα με τα ΜΜΜ, αλλά κάθε μέρα έτσι είναι. Και σε ώρες άσχετες. Κατά τα λοιπά τα μνημόνια και μπλα, μπλα, μπλα.

Απάντηση