PROTOTHEMA

Ελλάδα

Hράκλειο Κρήτης

Κατήγγειλε τον καθηγητή της για σεξουαλική παρενόχληση!

Κατήγγειλε τον καθηγητή της για σεξουαλική παρενόχληση!
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Instagram
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

O 56χρονος καθηγητής Μουσικής συνελήφθη στο βράδυ της Τετάρτης -  Αρνείται τις κατηγορίες εις βάρος του - Του ασκήθηκε ποινική δίωξη για προσβολή γενετήσιας αξιοπρέπειας- Δικάζεται στο Αυτόφωρο

Χειροπέδες πέρασαν οι αστυνομικοί το βράδυ της Τετάρτης σε 56χρονο καθηγητή Μουσικής που εργάζεται σε Ωδείο του Ηρακλείου, έπειτα από καταγγελία 19χρονης στην Αστυνομική Διεύθυνση Ηρακλείου, για σεξουαλική παρενόχληση.

Σύμφωνα με την καταγγελία, μετά το μάθημα χθες, ο καθηγητής κινήθηκε προς το μέρος της μαθήτριας και τη χάιδεψε στα γεννητικά της όργανα.

Η κοπέλα ενοχλήθηκε και πηγαίνοντας στο σπίτι, το εξομολογήθηκε στη μητέρα της, με αποτέλεσμα να πάνε μαζί στην Αστυνομία και να καταγγείλουν το περιστατικό.

Λίγες ώρες αργότερα ο 56χρονος συνελήφθη.

Ο ίδιος πάντως δηλώνει αθώος, αρνούμενος ενώπιον του εισαγγελέα, ότι προέβη σε άσεμνες πράξεις σε βάρος της μαθήτριάς του.

Ο εισαγγελέας ωστόσο δεν πείσθηκε και του άσκησε ποινική δίωξη για προσβολή γενετήσιας αξιοπρέπειας και τον παρέπεμψε, προκειμένου να δικαστεί ενώπιον του Αυτόφωρου Μονομελούς Πλημμελιοδικείου Ηρακλείου, διαδικασία που βρίσκεται σε εξέλιξη.

Διαβάστε περισσότερα στο cretalive.gr

@mike09/05/201323:39

ΜΙΚΕ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΙΟΣ ΩΡΕ;;;;;;;

Απάντηση
@mike09/05/201323:29

Μικέ, πολλά ληγμένα καταναλώνεις και μάλλον είσαι και μικιο..τσ...τσ...νος. Σε έχω κόψει από όλα τα σχόλιά σου σε δάφορα θέματα... Ένας μεγεθυντής και η σωστή φαρμακευτική αγωγή ίσως σε βοηθήσουν κάπως.

Απάντηση
απορος09/05/201319:12

 εχω μια απορια σαν απορος που ειμαι .......τι μαθημα μουσικης της εκανε κλαρινο η ομποε η μικρα ηταν αιωδος και ο καθηγητης της μαθαινε τα παντα για το αι-ωδειο;;;;;;

Απάντηση
Ε ρε γλεντια...09/05/201318:21

 Αυτη την φορα ηταν με ανθρωπο...Αν οι κατσικες μπορουσαν να μιλησουν, θα ειχαν τρελανει τους Κρητικους στην καταγγελια...Τι γινεται ρε παιδια εκει κατω στην Κρητη;

Απάντηση
ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ.....09/05/201317:44

 ΔΕΝ ΤΟ ΜΑΘΑΤΕ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΝΑ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ? ΟΥΤΕ ΕΦΕΔΡΙΕΣ , ΟΥΤΕ ΤΡΟΪΚΑ, ΟΥΤΕ ΜΑΝΗΤΑΚΙΔΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ... ΡΙΞΤΕ... 2-3 ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΝ ΓΙΑ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ ΚΑΘΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΚΑΙ ΣΕ 24 ΩΡΕΣ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΟΛΟΙ ΘΑΝΑΙ ΣΕ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΣΗ.. ΘΑ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΩΘΕΙ Η ΕΛΛΑΣ.. ΒΡΕΘΗΚΕ Η ΛΥΣΗ..... ΕΤΣΙ ΛΕΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ...(ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ- ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ).. ΑΝΤΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΛΗΓΜΕΝΑ.....

Απάντηση
mike09/05/201317:10

Προς Ζαργανα χαχαχα η δικαιολογια καθε γυναικας ξεβρακωτης κ μετα παντα φταιει ο βιαστης! Ρε πατε καλα? Ας προσεχατε κ με τετοια μυαλα ολες που εχετε σημερα με τοσους λαθροπιθηκους θα σας φτιαχνουν καλα καθε μερα που θα περναει

Απάντηση
Σχολιαστής09/05/201316:52

 Οι άντρες είναι από τη φύση τους πιο παρορμητικοί και ευκολότερα εκλαμβάνουν την οικειότητα ως προθυμία και συγκατάθεση... Οι γυναίκες από την άλλη, από τη φύση τους προβάλουν την ομορφιά και την θελκτική εμφάνιση, αυτοεπιβεβαιώνονται με τα κολακευτικά σχόλια και νεύματα χωρίς απαραίτητα να θέλουν να ενδώσουν... Αυτές οι δύο αντιδιαμετρικά αντίθετες διαθέσεις κατά την διαπροσωπική επαφή των δύο φύλλων, πάντα γεννούσαν παρεξηγήσεις έως και παραβατικές παρεκτροπές (όπως στο παράδειγμά μας ας πούμε...). Στο μέλλον θα πρέπει ο νομοθέτης να προσμετρήσει αυτόν τον παράγοντα των διαφορετικών ψυχολογικών διαθέσεων ανδρών - γυναικών, ώστε αφενός οι άντρες να παραμένουν πιο εγκρατείς και με πιο "εκλογικευμένες" προσεγγίσεις και αφετέρου οι γυναίκες να δείχνουν λιγότερο προκλητικές και επίσης να είναι πιο μετρημένες λεκτικά και εμφανισιακά όταν αλληλεπιδρούν με άτομα του αντίθετου φύλλου όπου το φλερτ δεν είναι η επιθυμητή κατάληξη...

Απάντηση
Κίτσος09/05/201316:28

Γουστάρω κόλπο ! Αμα θέλω να τη βγάζω τζάμπα κάνω μια καταγγελία για παρενόχληση ... Θα την κάνω και στην Έφορα !

Απάντηση
Σίγουρα...όλα?09/05/201315:49

 Ωχ...δεν τον βλέπω καλά τον Ακη...δεν νομίζω να προλάβει "όλα" νά τα πει! Κάτι θα ρίξει "κάποιος" κατά "λάθος" σε κάνα χυμό πορτοκαλι εκεί που είναι...!

Απάντηση
Προσεκτικός09/05/201315:39

Κύριοι, δεν γνωρίζω τι έγινε στην περίπτωση που αναφέρει το άρθρο. Πάντως εγώ αποφεύγω να βρεθώ  στον εργασιακό μου χώρο με κάποια γυναίκα χωρίς να έχω μάρτυρες. Επειδή δε, αυτό με δυσκολεύει διότι για να κάνω δουλειά με κάποια γυναίκα υπάλληλό μου πρέπει να απασχολώ και κάποιον άλλον εργαζόμενο (ως μάρτυρα), δεν προσλαμβάνω γυναίκες στη δουλειά μου παρά μόνο για πολύ χαμηλές θέσεις. Πως να κάνεις στέλεχός σου κάποια που ανα πάσα στιγμή μπορεί να σε κατηγορήσει για σεξουαλική παρενόχληση επειδή αποφάσισε να βγάλει κανα φράγκο παραπάνω ή οτιδήποτε άλλο την συμφέρει. Εχω και φίλο καθηγητή Πανεπιστημίου (σωστό άνθρωπο και λογικό) που αρνείται να δεχτεί στο γραφείο του φοιτήτριες αν δεν έχει και κάποιο μάρτυρα μαζί του διότι πριν λίγα χρόνια συνάδελφος του έτρεχε να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας όταν φοιτήτρια του που κόπηκε στο μάθημά της τον εκδικήθηκε καταγγέλοντας τον για σεξουαλική παρενόχληση.

Απάντηση