PROTOTHEMA

Ελλάδα

Αποκαταστάθηκε η κυκλοφορία των οχημάτων στο κέντρο της πόλης

Αντιφασιστική πορεία στην Θεσσαλονίκη

Αντιφασιστική πορεία στην Θεσσαλονίκη
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Instagram
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

Ολοκληρώθηκε χωρίς προβλήματα η πορεία διαμαρτυρίας κατά του φασισμού, που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στη Θεσσαλονίκη

Ολοκληρώθηκε χωρίς προβλήματα η πορεία διαμαρτυρίας κατά του φασισμού, που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στη Θεσσαλονίκη, με αφετηρία το πάρκο απέναντι από τις εγκαταστάσεις της ΕΡΤ-3.

Στο κάλεσμα για την πορεία, που οργάνωσε ο Αντιφασιστικός Πυρήνας Θεσσαλονίκης, αναφερόταν ότι η κίνηση αυτή «στοχεύει στην καλλιέργεια μιας νέας κουλτούρας γύρω από τον αντιφασισμό με στόχο την δημιουργία αντιφασιστικού μπλοκ, το οποίο θα ξεφεύγει από τις μη αποτελεσματικές πρακτικές του παρελθόντος».

Η κυκλοφορία των οχημάτων στο κέντρο της Θεσσαλονίκης έχει πλέον αποκατασταθεί, αλλά λόγω της προσωρινής διακοπής της νωρίτερα, εξαιτίας των διαδοχικών πορειών, η κίνηση είναι αυξημένη.

γιαννης07/10/201213:52

 Εμείς το φασισμό τον αντιμετωπίσαμε και σήμερα αναρωτιέμαστε ποιόν να αντιμετωπίσουμε το φασισμό ή τον προοδευτικό νεοφασισμό.Με τη Μέρκελ ή τον Τσάβες;Με το Σαρκοζί ή τον Κάστρο;

Απάντηση
popaia07/10/201213:43

 Μια χαρά είναι οι αντιφασίστες, ο αντιφασισμός, ο αντικαπιταλισμός. Μόνο που δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τους αντιεξουσιαστές αντίφα. Αυτοί είναι απλώς εγκάθετη αλαναρία του Σόρος. Κι άστους να λένε. Και το ΝΑΤΟ λέει ότι υπερασπίζεται τα ανθρώπινα δικαιώματα, κι ο Γιωργάκης έλεγε τα δικά του κι ο κάθε ένοχος λέει τα αντίθετα απ' αυτά που κάνει. Και ακριβώς μόνο το τί κάνει ο καθένας μετράει. Αυτά τα τσόλια λοιπόν κάνουν μόνον αίσχη, αισχρά αίσχη όμως, κι όλος ο κόσμος τα ξέρει, περιττό να τ' αναφέρω. Όλοι έχουμε δει πότε, γιατί, πώς "διαδηλώνουν", "εξεγείρονται", "οργίζονται", κλπ. Αλλά φυσικά έχουν εκπαιδευτεί να κουκουλώνουν τις πομπές τους κάτω από τόνους επαναστατικό σοβάντισμα. Ή είναι λοβοτομημένοι, κι αυτό παίζει. Ή είναι και μειωμένης, αυτό κι αν παίζει. Πάντως με τα καλά σου δεν μπορεί να είσαι όταν πρεσβεύεις ακριβώς τα ίδια με τη Χίλαρυ ας πούμε, πράττοντας κι αναλόγως, κι απ' την άλλη να επιμένεις ότι μάχεσαι τ' αφεντικά!... Και το φασισμό που είναι παράγωγο του καπιταλισμού και τρίχες κατσαρές..

Απάντηση
GEORGIA07/10/201210:16

 KANOUN POREIA ENANTION TON ELLHNON

Απάντηση
ταξιδιώτης07/10/201203:59

 Αγαπατε την ΧΑ οπως αγαπουσαν οιΧιτλερικοί τους υποτακτικούς τους,παππούδες των χρυσαυγιτων ταγματασφαλίτες την ωρα που έκαιγαν τα ελληνικά Χωρια και έσφαζαν χιλιάδες έλληνες πατριώτες.Ναι σίγουρα οι Ναζιδες χρυσαυγίτες αγαπούν την Ελλάδα και τους Έλληνες.....

Απάντηση
Zisis Nikolaos07/10/201201:24

 kala pou ine kai h xrysi augi kai yparxoun kapioi na ta lene sta ypoloipa lamogia tous kyrious politikous mas.kai oso gia tis ratsistikes epithesis(den ine sosto)men alla kalo ine kai na ginontai gia na timorountai gia auta pou kanoun kapioi apo autous.etsi isos tous apotrepsi kapos na ginontai toso stignoi(gia mia kamera ton fagane)kai i gineka tou egios itane kaiperimene na erthi na tin pari na tin paei stonosokomio na genisi.gia autous tous sostous oikogeniarxes den einai krima;

Απάντηση
GIVRGOS06/10/201220:32

 ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΙΜΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

Απάντηση
AΝΤΙΦΑΣΙΣΤΑΣ06/10/201218:51

ΓΙΑΤΙ ΡΕ ....ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ Χ.Α. ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΟΣΟ ΟΙ ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ; ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΦΑΣΙΣΤΕΣ; AN EISTE ANTRES OPΩS ΘELETE NA LETE BGEITE KAI PEITE TO ANOIXTA. ΜΗΝ ΚΡΥΒΕΣΤΕ.

Απάντηση
@Κι εγώ με τους Έλληνες είμαι06/10/201218:13

Καλή ανάρρωση................................

Απάντηση
Δημήτρης Μ06/10/201217:50

Κάτω οι αναρχοάπλυτοι τις αριστεράς. Ανθέλληνες να φοβάστε την άνοδο της ΧΑ αλλά κυρίως να φοβάστε τους Έλληνες γιατί εσείς μόνο την Ελλάδα δεν αγαπάτε. Κάτω και ο φασισμός αλλά κάτω και οι μπολσεβίκοι αριστεροί ανθέλληνες.

Απάντηση
Προς αγυριγο και καμενο των 15:2506/10/201216:05

Είστε και οι δυο για πολύ φτύσιμο πάντως...ζώα.

Απάντηση