PROTOTHEMA

Ελλάδα

Καταδίωξη ληστών τράπεζας από περιπολικά

«Βροχή» από σφαίρες μπροστά στον Καρατζαφέρη!

«Βροχή» από σφαίρες μπροστά στον Καρατζαφέρη!
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

Το ΙΧ με τους κακοποιούς και οι αστυνομικοί που τους κυνηγούσαν αντάλλαξαν πυρά υπό το βλέμμα του προέδρου του ΛΑΟΣ και της συνοδείας του - Δεν υπήρξαν τραυματισμοί

Ένοπλη σύγκρουση μεταξύ ληστών τράπεζας και αστυνομικών, μπροστά στον πρόεδρο του ΛΑΟΣ Γιώργου Καρατζαφέρη αναστάτωσε λίγο πριν τις 3 το μεσημέρι της Τρίτης την περιοχή της Αταλάντης! Οι αστυνομικοί καταδίωκαν τους κακοποιούς που τους είδαν να βγαίνουν από το υποκατάστημα της EUROBANK που μόλις είχαν ληστέψει και εκείνοι άνοιξαν πυρ εναντίον τους.

Κατά την διάρκεια της καταδίωξης, οι ληστές που κατάφεραν να διαφύγουν με ένα ασημί αυτοκίνητο μάρκας BMW, πέρασαν πυροβολώντας μπροστά από ένα καφενείο στο οποίο βρισκόταν ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ που διατηρεί εξοχικό στην περιοχή και παρακολούθησε στιγμή προς στιγμή την ένοπλη σύγκρουση των αστυνομικών με τους τρεις ένοπλους κακοποιούς μαζί με άνδρες της φρουράς του. Ωστόσο, οι αστυνομικοί συνοδοί του κ Καρατζαφέρη δεν συμμετείχαν στην καταδίωξη.

Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, το ΙΧ με τους κακοποιούς εγκλωβίστηκε σε παράδρομο της εθνικής, κοντά στον Προσκυνά και ακινητοποιήθηκε. Οι δράστες κατάφεραν να διαφύγουν και βρίσκεται σε εξέλιξη ανθρωποκυνηγητό για τον εντοπισμό τους, ενώ στην περιοχή βρέθηκαν ένα από τα δυο Καλάσνικοφ που είχαν μαζί τους, ένα μια κουκούλα και άλλα αντικείμενα.

αλλο ενα λευκο στη καλπη27/07/201109:59

Αν η φρουρα του Καρατζαφερη αδυνατει να αντιμετωπισει εναν ενοπλο με καλασνικοφ, να τους απομακρυνουν απο τη φρουρηση του εν λογω ατομου γιατι σε ενδεχομενη επιθεση εναντιον του θα κλαιμε και τους φρουρους. Στο κατω κατω οποιος πολιτικος αντρας (...) θελει ας πληρωσει ιδιωτικη προστασια με ολα τα κομφορ κατα το αμερικανικο προτυπο. Η διατεταγμενη υπηρεσια των φρουρων ειναι η φυλαξη του εν λογω ατομου, η πιθανη απομακρυνση τους λογω καταδιωξης των ληστων θα εξεθετε το φυλασσομενο προσωπο σε οποιονδηποτε κινδυνο απο γιαουρτωμα μεχρι δολοφονικη επιθεση.Το αν κουβαλανε νεροπιστολα συγκριτικα με τους κακοποιους ειτε εχουν βολευτει και δεν αποζητουν να ενταχθουν στην ενεργο δραση ειναι αλλο θεμα.

Απάντηση
απο κατεχωμενη Αθηνα27/07/201109:39

η χωρα εχει γινει το ελ ντοραντο ολων των εισαγωμενων εγκληματιων! οι αστυνομια για πολλους λογους δεν βαζει το χερι της στη φωτια, κανεις δεν ξερει τι τον περιμενει την επομενη μερα, οι πολιτικοι υπευθυνοι ανευθυνοι κρυμμενοι στις βιλες τους και φρουρουμενοι δεν ασχολουνται αφου δεν τους νοιαζει αλλωστε, περιμενουν να βρεθει κανενας Ελληνας "Νορβηγος" να ξαπλωσει μερικους αλλοδαπους(συνηθως αθωους)??

Απάντηση
ΠΡΑΣΙΝΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ27/07/201108:35

ΟΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ! ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΛΗΣΤΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ! Η ΜΙΑ ΛΗΣΤΕΙΑ ΣΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ? ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΘΕΑΜΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ!

Απάντηση
Δημήτρης26/07/201122:36

Ρε ΡΑΝΤ ΚΑΙ Μιχάλης αν γινόταν κανένα λάθος και τραυματιζόταν κανένας αθώος τί θα λέγατε μετά; Και συ βρε ΡΑΝΙΑ ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗ αυτό σε πείραξε εσένα; Και η νοημοσύνη σου έχει πρόβλημα πολύ μεγάλο γιατί αντί να δεις οτι έχει γεμίσει η χώρα κακοποιούς εσύ λες βλακίες. Αν ήταν κανένας Τσίπρας όμως τι θα έλεγες; Άντε πρόεδρε Καρατζαφέρη να βγεις και πρωθυπουργός μπας και καθαρίσει η χώρα απο τέτοια άτομα σαν τους ληστές.

Απάντηση
Παναγιώτης26/07/201122:11

Βρε άσχετοι από όπλα, πως θα σταματήσεις με το αστυνομικό πιστολάκι, τον αποφασισμένο Αλ(α)βανό κακοποιό, όταν είναι οπλισμένος με πολεμικό τυφέκιο καλάσνικοφ?? δεν μπορώ να ακούω αηδίες....

Απάντηση
ΕΓΙΝΕ ΖΟΥΓΚΛΑ Η ΕΛΛΑΔΑ26/07/201118:11

ΡΕ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΤΗΣ ΝΔ, ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΓΙΝΕ ΖΟΥΓΚΛΑ? ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΟΤΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ?ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ

Απάντηση
matt26/07/201117:23

Ο Καρατζαφερης δεν εδωσε εντολη στον δικο του αστυνομικο να συμετασχει στη καταδιωξη??? Παντως μετα απο οτι γινεται με το ΠΑΣΟΚ το εχω γυρισει αρκετα προσ Καρατζαφερη.Ειναι ο μονος που υποστηριζει τους ενστολους

Απάντηση
Διονύσιος Βούτος 26/07/201117:01

Ντε ζα βου είναι ... Αλλά αυτή την φορά δεν τους έπιασε ο ίδιος ... :-)

Απάντηση
Γιωργος Σακελλαριου - μεταναστης26/07/201116:09

Ευτυχως φυγαμε μακρυα. Υπομονη σας ευχομαστε

Απάντηση
ΡΑΝΙΑ ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗ26/07/201116:07

Δε μπορώ να καταλάβω πώς το γεγονός του ότι ο Καρατζαφέρης υπήρξε αυτόπτης μάρτυρας "αξίζει" ν αναφερθεί στον τίτλο της είδησης..Μας υποτιμάτε την νοημοσύνη μας.

Απάντηση