PROTOTHEMA

Ελλάδα

Στη Βασιλίσσης Σοφίας τα πνεύματα εντάθηκαν

Ένταση στη Βουλή, φυγαδεύτηκαν βουλευτές

Ένταση στη Βουλή, φυγαδεύτηκαν βουλευτές
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

Λωρίδα ασφαλείας κατά μήκος του Εθνικού Κήπου από ΜΑΤ και ομάδα ΔΙ.ΑΣ.

Ενταση αργά το βράδυ της Τρίτης στη Βουλή καθώς οι Αγανακτισμένοι συγκεντρώθηκαν έξω από τις δύο βασικές εισόδους του κοινοβουλίου αποδοκιμάζοντας έντονα βουλευτές και υπαλλήλους.

Τα ΜΑΤ σχημάτισαν λωρίδα ασφαλείας σχεδόν μέχρι την Ηρώδου Αττικού ενώ εκεί παρατάχθηκαν και μηχανές της ομάδας ΔΙ.ΑΣ. Κλούβες παρατεταγμένες σε σχήμα Π διευκόλυναν την είσοδο και την έξοδο των βουλευτών και των εργαζομένων στο κοινοβούλιο.

Σημειώνουμε ότι λίγο πριν τα μεσάνυχτα ολοκληρώθηκε η ψήφιση νομοσχεδίου του υπουργείου Περιφερειακής Αντάπτυξης.

Στην Βασιλίσσης Σοφίας, τα πνεύματα εντάθηκαν, όταν βουλευτές, με πρώτο τον κ. Μάκη Βορίδη επιχείρησαν να βγουν από το προαύλιο της Βουλής. Οι αποδοκιμασίες των Αγανακτισμένων ήταν έντιονες και εν συνεχεία αποφασίστηκε η έξοδος να γίνεται μόνο με αυτοκίνητα, πολλά εκ των οποίων δέχτηκαν αυγά, μπουκάλια και νεράντζια από το πλήθος.

Μέχρι λίγο μετά τα μεσάνυχτα στη Βουλή παρέμενε ο πρόεδρος κ. Φίλιππος Πετσάλνικος καθώς και ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ κ. Μάρκος Μπόλαρης.







aloha01/06/201114:21

προς Νικόλα και Πέτρο: Εμείς που δεν βάλαμε το χέρι μας στο μέλι, υπηρετήσαμε τη θητεία μας κανονικά, βάλαμε το σπίτι μας σε 3 υποθήκες προκειμένου να καταφέρουμε να σπουδάσουμε, φάγαμε τη γραφειοκρατία με το κουτάλι όποτε χρειάστηκε να συναλλαγούμε με το κράτος, καταλήξαμε μισθωτοί με 3 και 60, βιώσαμε στο πετσί μας το ελληνικό σύστημα υγείας .... επιτρέπεται να αγανακτήσουμε;

Απάντηση
μμμμ?01/06/201113:59

επαναστατης | 01/06/2011 08:29φτανει που...ξερεις εσυ ...και τι λες και γιατι το λες και σε ποιον το λες ...Αμα ξερεις εσυ..τι λογος ,μας ..πεφτει ..εμας των λοιπων ηλιθιων ε;;;και εχω και μια ερωτηση ρε φιλε..αφου τους ξερεις εσυ αυτους τοσο...καλα ,γιατι δεν τους παιρνεις ενα τηλαφωνηματακι να τους τα πεις κιολας και μας τα τσαμπουνας εδω μεσα;;λεω τωρα...

Απάντηση
ΜΑΧΑΩΝ.01/06/201113:10

Καί ΝΕΡΑΤΖΙΑ (Τζάνερα),πού είναι στά δέντρα καί δέν κοστίζουνε (γιατί ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΑ τούς άξίζουνε)...Μάς "εχουν φλομώσει στήν παπαρολογία καί τήν ψευδολογία,δήθεν Δημοκρατία δήθεν καθωσπρεπισμός καί ΜΟΝΟΝ "οταν ΑΥΤΟΙ Κυβερνούνε...!!!...Νόμοι πού ΔΕΝ έφαρμόζονται,Παρανομίες δίχως Δίωξι, Νόμοι ΚΑΤΑ τής Έθνικής Κυριαρχίας,ΣΙΩΠΗ ΑΜΝΩΝ είς ΒΑΡΟΣ τής Έθνικής κυριαρχίας ("αααα ρέ Σημαία πού σέ πήρε ό...άέρας)...Τί νά πρωτοθυμηθής καί ΤΙ νά πρωτοαναφέρης...γιά τήν Έλλάδα ρέ γαμώτο, ΟΧΙ γιά τό πήδημα σέ βάρος τής Έλλάδας..ΥΠΑΡΧΕΙ καί ΘΕΟΣ , ρέ "αχρηστοι.

Απάντηση
Νικος01/06/201112:46

ΜΠΡΑΒΟ βρε παιδια! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΑΡΥΤΑΤΕΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΑΙΡΕΤΩΝ ΛΑΜΟΓΙΩΝ ΜΑΣ!Και βεβαια εχουμε συνολικη ευθυνη αφου τους ψηφιζαμε... αλλα ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΗ ΠΑΡΕΚΕΙ!.ΔΙΟΤΙ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΩΝ ,ειμαι βεβαιος ,την ΥΦΑΡΠΑΞΑΝ ΔΟΛΙΩΣ -οπως την δικη μου-ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΟΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΛΑΣΣΑΡΟΝΤΑΣ ΦΟΥΜΑΡΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΞΩΤΕΣ ΚΟΡΔΕΛΛΕΣ ,προεκλογικα, και ΣΥΝΕΠΩΣ ΕΞΑΠΑΤΩΝΤΑΣ ΜΑΣ!!! ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΙΔΙΑ;;;ΠΡΟΙΟΝ ΑΠΑΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΛΟΓΗ ΤΩΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΛΑΜΟΓΙΩΝ .!ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΙΔΙΑ;;Και εγω ,οπως ποοοολοι αλλοι απο εμας-τωρα πια ειμαι βεβαιος -,Νικολα ,ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΑΝΑΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΙΣΧΥΡΙΖΕΣΑΙ ΕΣΥ .ΔΕΝ συμπραξαμε στην λαμογια,ΔΕΝ γιναμε αποδεκτες κλοπιμαιων ,ΟΥΤΕ ΦΙΛΗΣΑΜΕ ΠΟΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΕΝΗ ΠΟΔΙΑ, ΔΕΝ.. ΔΩΣΑΜΕ ,ΟΥΤΕ ..ΛΑΒΑΜΕ ΔΕΝ ...ΔΕΝ...ΔΕΝ .!Πως να το κανουμε δηλ.;;ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΟΛΟΙ ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕΣ;;;Ε ΟΧΙ ,βρε παιδια .!!ΔΕΝ...ΔΕΝ ..Δ.ΕΝ! ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ λοιπον τωρα,τι σημαινει να μην εισαι ΣΥΝΕΝΟΧΟΣ και να σε εξευτελιζουν ως τετοιον ΤΑ ΕΝΟΧΑ ΛΑΜΟΓΙΑ(ΤΙΜΩΡΙΑΑΑΑΑ) ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΣΟΥ;; ΓΙ ΑΥΤΟ και ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ (ακομη και να μας ...βγαλετε τα νυχια)ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ ΣΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ! ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ ....και θα σας δω στον..ΔΡΟΜΟ(τι....σε ποιον δρομο; ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ του τουνελ,που μας εχωσαν οι Α-ΧΡΗΣΤΟΙ ΑΙΡΕΤΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑΤΖΗΔΕΣ ΜΑΣ(ΤΙΜΩΡΙΑΑΑΑΑ)-ΔΙΚΑΙΩΣΗΗΗΗ )! ΚΑΙ ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ! Μακρυς και δυσβατος !και Φιλοι μου... παρτε πολυ νερο μαζι σας ...το μελλον μας προβλεπεται να εχει πολυ ξηρασια και μην...σπρωχνεστε ! Θελουμε να βγουμε ολοι μαζι -χωρις παραπλευρες απωλειες- απο το.. τουνελ ,ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΘΑΡΟ ΑΕΡΑ!ΝΑ ΑΝΑΣΑΝΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!)

Απάντηση
Εγω ,ο Ελληνας! 01/06/201112:04

ΜΠΡΑΒΟΜαρ/τινα | 01/06/2011 02:45;'''προσωπικά δεν κατεβαίνω στην πλατεία γιατί πεινάω (κι ας πεινάω) αλλά γιατί νοιώθω ότι με βάζουν να πεινάω για να ανταλλάξουν σε λίγο καιρο τη σκέψη και την αξιοπρέπειά μου με φαί.''ΜΠΡΑΒΟ.ΟΛΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ ,λεξη προς λεξη εκφραζει και απηχει ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΠΟΥ για να τις αποκτησω διενυσα και διανυω ,εναν ΜΑΚΡΥ,ΔΥΣΒΑΤΟ ΕΠΩΔΥΝΟ ΔΡΟΜΟ(επι 4 χρονια καθε μερα) ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΚΑΘΕ βημα μου γεματος ΜΕ ΑΓΚΑΘΙΑ, ΜΕ ΠΑΓΙΔΕΣ,ΜΕ ΤΡΙΚΛΟΠΟΔΙΕΣ,ΜΕ ΥΠΟΝΟΜΕΥΣΕΙΣ ,,ΜΕ ΥΠΟΥΛΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ,ΜΕ ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΒΑΛΤΑ ΕΜΠΟΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΤΙΜΩΡΗΣΟΥΝ(!),ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΕΞΟΝΤΩΣΟΥΝ ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΩ ΤΟ ΠΡΟΦΑΝΕΣ,(!), ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ(!) ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ !ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ ΤΟΥΣ(..προστατευμενους τους )ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΣ βρωμιαρηδες ΧΟΡΗΓΟΥΣ (της βρωμερης κοινωνιας των δημοσιων ΛΑΜΟΓΙΩΝ και της ευρυτερης ΚΛΙΚΑΣ ΤΟΥΣ) ΚΑΙ ΧΑΛΑΓΕ ΚΑΙ ΤΗΝ....ΠΙΑΤΣΑ ,την ΠΑΡΑΓΚΑ ,ΤΩΝ ΛΙΓΔΙΑΡΗΔΩΝ ,ΛΑΔΩΜΕΝΩΝ ΕΠΙΟΡΚΩΝ Δημοσιων Υπαλληλων,ΤΩΝ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΩΝ ΔΗΛΑΔΗ.Η ... ΠΟΛΙΤΕΙΑ ,Η..ΑΠΟΥΣΑ ΚΑΙ Η...ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΗ που ..αποστεφε( στην καλυτερη περιπτωση )το βλεμμα της , απο τον ΕΝΤΙΜΟ ΠΟΛΙΤΗ ΤΗΣ που φωναζει ΒΟΗΘΕΙΑ ,ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΕΝΟΣ ΣΤΟΥΣ ΘΕΣΜΟΥΣ (ΟΛΟΥΣ) ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΤΟΥ(!!!)που νιπτει τα...βρωμικα χερια της..ΚΑΙ.. ΚΟΥΚΟΥΛΩΝΕΙ βρωμιες και πομπες-που και μονον η δυσωδια και η μποχα που αποπνεουν τις ΞΕΣΚΕΠΑΖΕΙ.- ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΤΩΝ ΕΞΟΥΣΙΩΝ !ΔΥΣΤΥΩΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΕΛΙΟ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ...ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ!! !ΔΥΣΤΥΧΩΣ !!ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΠΙΟ ΕΠΩΔΥΝΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ.ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΤΑΚΡΗΜΝΙΣΕ ΕΜΠΡΟΣ ΜΟΥ ,Ι ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ,ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΣΕΒΟΜΟΥΝΑ ΩΣ εντιμος(δηλ.βλακας;) ,νομοταγης(δηλ.βλακας!)( ανθρωποςΙ ! ΤΙΣ ΑΞΙΕΣ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ! ΤΕΛΟΣ φιλε μου.ΑΥΤΗ η κοινωνια ,που αυτοι οι Α-ΧΡΗΣΤΟΙ πολιτικατζηδες -για να εξυπηρετηθουν οι ιδιοι και οι...παρειτσες τους - ΣΤΟΧΕΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΠΙ 35ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΕΦΘΕΙΡΑΝ ΚΑΙ ΔΙΑΒΡΩΣΑΝ ,ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΤΟΞΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ για τις ΖΩΕΣ ΜΑΣ.ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ,ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΑΣ ,ΟΜΩΣ! ΑΛΛΑ.. ΗΡΘΕ Η ΜΕΓΑΛΗ ,Η ΙΕΡΗ ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΑΘΑΡΣΗΣ ...ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ΑΠΟΝΟΜΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ !ΑΣ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ,ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ ΠΑΛΙ ΩΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ!

Απάντηση
Μπάμπης01/06/201111:06

ΚΎΡΙΟΙ φαταουληδες αρκετά φάγατε. Εσείς, οι γυναίκες σας (ως υπάλληλοι Βολής) τα παιδιά σας. Εμείς είμαστε άνθρωποι ενός κατώτερου θεού;; Δεν αφήσατε άπληστοι ούτε ένα κοκαλάκι στο δύστυχο λαό για να γλείψει και αγωνίζεστε με νύχια και δόντια να κρατήσετε ένα σαθρό σύστημα για να καλοπερνάτε με τους συνδιακλισταράδες και άλλους αργόμισθους. Σας πήραμε χαμπάρι ουστ από δώ.

Απάντηση
P.P.01/06/201110:04

Ωραία...μούτζες και πορτοκάλια σε όλους τους βουλευτές...βλέπω ότι αρχίζουμε να ξυπνάμε από το ένα μάτι...ώρα να δω να πέφτουν μούτζες και πορτοκάλια και σε "Λαζόπουλους" τώρα...και θα έχουμε ξυπνήσει εντελώς.

Απάντηση