PROTOTHEMA

Ελλάδα

Στη Βασιλίσσης Σοφίας τα πνεύματα εντάθηκαν

Ένταση στη Βουλή, φυγαδεύτηκαν βουλευτές

Ένταση στη Βουλή, φυγαδεύτηκαν βουλευτές

Λωρίδα ασφαλείας κατά μήκος του Εθνικού Κήπου από ΜΑΤ και ομάδα ΔΙ.ΑΣ.

Ενταση αργά το βράδυ της Τρίτης στη Βουλή καθώς οι Αγανακτισμένοι συγκεντρώθηκαν έξω από τις δύο βασικές εισόδους του κοινοβουλίου αποδοκιμάζοντας έντονα βουλευτές και υπαλλήλους.

Τα ΜΑΤ σχημάτισαν λωρίδα ασφαλείας σχεδόν μέχρι την Ηρώδου Αττικού ενώ εκεί παρατάχθηκαν και μηχανές της ομάδας ΔΙ.ΑΣ. Κλούβες παρατεταγμένες σε σχήμα Π διευκόλυναν την είσοδο και την έξοδο των βουλευτών και των εργαζομένων στο κοινοβούλιο.

Σημειώνουμε ότι λίγο πριν τα μεσάνυχτα ολοκληρώθηκε η ψήφιση νομοσχεδίου του υπουργείου Περιφερειακής Αντάπτυξης.

Στην Βασιλίσσης Σοφίας, τα πνεύματα εντάθηκαν, όταν βουλευτές, με πρώτο τον κ. Μάκη Βορίδη επιχείρησαν να βγουν από το προαύλιο της Βουλής. Οι αποδοκιμασίες των Αγανακτισμένων ήταν έντιονες και εν συνεχεία αποφασίστηκε η έξοδος να γίνεται μόνο με αυτοκίνητα, πολλά εκ των οποίων δέχτηκαν αυγά, μπουκάλια και νεράντζια από το πλήθος.

Μέχρι λίγο μετά τα μεσάνυχτα στη Βουλή παρέμενε ο πρόεδρος κ. Φίλιππος Πετσάλνικος καθώς και ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ κ. Μάρκος Μπόλαρης.







aloha01/06/201114:21

προς Νικόλα και Πέτρο: Εμείς που δεν βάλαμε το χέρι μας στο μέλι, υπηρετήσαμε τη θητεία μας κανονικά, βάλαμε το σπίτι μας σε 3 υποθήκες προκειμένου να καταφέρουμε να σπουδάσουμε, φάγαμε τη γραφειοκρατία με το κουτάλι όποτε χρειάστηκε να συναλλαγούμε με το κράτος, καταλήξαμε μισθωτοί με 3 και 60, βιώσαμε στο πετσί μας το ελληνικό σύστημα υγείας .... επιτρέπεται να αγανακτήσουμε;

Απάντηση
μμμμ?01/06/201113:59

επαναστατης | 01/06/2011 08:29φτανει που...ξερεις εσυ ...και τι λες και γιατι το λες και σε ποιον το λες ...Αμα ξερεις εσυ..τι λογος ,μας ..πεφτει ..εμας των λοιπων ηλιθιων ε;;;και εχω και μια ερωτηση ρε φιλε..αφου τους ξερεις εσυ αυτους τοσο...καλα ,γιατι δεν τους παιρνεις ενα τηλαφωνηματακι να τους τα πεις κιολας και μας τα τσαμπουνας εδω μεσα;;λεω τωρα...

Απάντηση
ΜΑΧΑΩΝ.01/06/201113:10

Καί ΝΕΡΑΤΖΙΑ (Τζάνερα),πού είναι στά δέντρα καί δέν κοστίζουνε (γιατί ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΑ τούς άξίζουνε)...Μάς "εχουν φλομώσει στήν παπαρολογία καί τήν ψευδολογία,δήθεν Δημοκρατία δήθεν καθωσπρεπισμός καί ΜΟΝΟΝ "οταν ΑΥΤΟΙ Κυβερνούνε...!!!...Νόμοι πού ΔΕΝ έφαρμόζονται,Παρανομίες δίχως Δίωξι, Νόμοι ΚΑΤΑ τής Έθνικής Κυριαρχίας,ΣΙΩΠΗ ΑΜΝΩΝ είς ΒΑΡΟΣ τής Έθνικής κυριαρχίας ("αααα ρέ Σημαία πού σέ πήρε ό...άέρας)...Τί νά πρωτοθυμηθής καί ΤΙ νά πρωτοαναφέρης...γιά τήν Έλλάδα ρέ γαμώτο, ΟΧΙ γιά τό πήδημα σέ βάρος τής Έλλάδας..ΥΠΑΡΧΕΙ καί ΘΕΟΣ , ρέ "αχρηστοι.

Απάντηση
Νικος01/06/201112:46

ΜΠΡΑΒΟ βρε παιδια! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΑΡΥΤΑΤΕΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΑΙΡΕΤΩΝ ΛΑΜΟΓΙΩΝ ΜΑΣ!Και βεβαια εχουμε συνολικη ευθυνη αφου τους ψηφιζαμε... αλλα ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΗ ΠΑΡΕΚΕΙ!.ΔΙΟΤΙ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΩΝ ,ειμαι βεβαιος ,την ΥΦΑΡΠΑΞΑΝ ΔΟΛΙΩΣ -οπως την δικη μου-ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΟΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΛΑΣΣΑΡΟΝΤΑΣ ΦΟΥΜΑΡΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΞΩΤΕΣ ΚΟΡΔΕΛΛΕΣ ,προεκλογικα, και ΣΥΝΕΠΩΣ ΕΞΑΠΑΤΩΝΤΑΣ ΜΑΣ!!! ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΙΔΙΑ;;;ΠΡΟΙΟΝ ΑΠΑΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΛΟΓΗ ΤΩΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΛΑΜΟΓΙΩΝ .!ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΙΔΙΑ;;Και εγω ,οπως ποοοολοι αλλοι απο εμας-τωρα πια ειμαι βεβαιος -,Νικολα ,ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΑΝΑΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΙΣΧΥΡΙΖΕΣΑΙ ΕΣΥ .ΔΕΝ συμπραξαμε στην λαμογια,ΔΕΝ γιναμε αποδεκτες κλοπιμαιων ,ΟΥΤΕ ΦΙΛΗΣΑΜΕ ΠΟΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΕΝΗ ΠΟΔΙΑ, ΔΕΝ.. ΔΩΣΑΜΕ ,ΟΥΤΕ ..ΛΑΒΑΜΕ ΔΕΝ ...ΔΕΝ...ΔΕΝ .!Πως να το κανουμε δηλ.;;ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΟΛΟΙ ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕΣ;;;Ε ΟΧΙ ,βρε παιδια .!!ΔΕΝ...ΔΕΝ ..Δ.ΕΝ! ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ λοιπον τωρα,τι σημαινει να μην εισαι ΣΥΝΕΝΟΧΟΣ και να σε εξευτελιζουν ως τετοιον ΤΑ ΕΝΟΧΑ ΛΑΜΟΓΙΑ(ΤΙΜΩΡΙΑΑΑΑΑ) ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΣΟΥ;; ΓΙ ΑΥΤΟ και ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ (ακομη και να μας ...βγαλετε τα νυχια)ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ ΣΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ! ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ ....και θα σας δω στον..ΔΡΟΜΟ(τι....σε ποιον δρομο; ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ του τουνελ,που μας εχωσαν οι Α-ΧΡΗΣΤΟΙ ΑΙΡΕΤΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑΤΖΗΔΕΣ ΜΑΣ(ΤΙΜΩΡΙΑΑΑΑΑ)-ΔΙΚΑΙΩΣΗΗΗΗ )! ΚΑΙ ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ! Μακρυς και δυσβατος !και Φιλοι μου... παρτε πολυ νερο μαζι σας ...το μελλον μας προβλεπεται να εχει πολυ ξηρασια και μην...σπρωχνεστε ! Θελουμε να βγουμε ολοι μαζι -χωρις παραπλευρες απωλειες- απο το.. τουνελ ,ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΘΑΡΟ ΑΕΡΑ!ΝΑ ΑΝΑΣΑΝΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!)

Απάντηση