PROTOTHEMA

Εκλογές 2012

Δηλώσεις μετά την ανακοίνωση των exit polls

Μιχαλολιάκος: Η Χρυσή Αυγή ήρθε για να μείνει

Μιχαλολιάκος: Η Χρυσή Αυγή ήρθε για να μείνει
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Instagram
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

Ο κ. Μιχαλολιάκος είπε ότι η Χρυσή Αυγή από έκτο κόμμα είναι τώρα πέμπτο και όπως τόνισε «παραλίγο τέταρτο»

«Όταν συγκεντρώσαμε στις 6 Μαΐου ποσοστό 6,9% είπαν ότι ήταν η οργή και ότι ο κόσμος δεν ξέρει. Σήμερα, με το νέο αποτέλεσμα όπου η Χρυσή Αυγή παραμένει σταθερή στις δυνάμεις της, καταλαβαίνουν ότι ήρθαμε για να μείνουμε και να διεκδικήσουμε τα δικαιώματα των Ελλήνων».

Τα παραπάνω ανέφερε ο γενικός γραμματέας της Χρυσής Αυγής, Νίκος Μιχαλολιάκος, το βράδυ της Κυριακής, μετά την ανακοίνωση των επίσημων αποτελεσμάτων.

Ο κ. Μιχαλολιάκος είπε ότι η Χρυσή Αυγή από έκτο κόμμα είναι τώρα πέμπτο και όπως τόνισε «παραλίγο τέταρτο».

«Ήρθαμε να αγωνιστούμε εναντία στην εγκληματικότητα, για τη λύση του μεγάλου εθνικού και κοινωνικού προβλήματος που αποτελούν οι λαθρομετανάστες. Εμείς θα παραμένουμε δυνατοί», πρόσθεσε

Νωρίτερα την Κυριακή και αμέσως μετά την ανακοίνωση των exit polls, ο Γενικός Γραμματέας της Χρυσής Αυγής ευχαρίστησε τους «εκατοντάδες χιλιάδες πολίτες» που, όπως είπε, «δεν διόρθωσαν την ψήφο τους, όπως τους καλούσαν οι προπαγανδιστές».

Ο Νίκος Μιχαλολιάκος ανέφερε ότι η Χρυσή Αυγή είναι το μόνο κόμμα το οποίο δεν υποχώρησε στην επίθεση της τρομολαγνείας και «αύξησε σε απόλυτο αριθμό τις ψήφους της».

«Είμαστε το κόμμα της εθνικής αντιπολίτευσης» είπε ο κ. Μιχαλολιάκος, τονίζοντας ότι η Χρυσή Αυγή θα συνεχίσει να αγωνίζεται «μέσα και έξω από τη Βουλή».

«Η Χρυσή Αυγή από έκτο κόμμα, σήμερα το βράδυ θα είναι το τέταρτο κόμμα και εκφράζω τα θερμότατα συλλυπητήριά μου σε όσους προσπάθησαν να μειώσουν το ποσοστό της Χρυσής Αυγής», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Γενικός Γραμματέας του κόμματος.

Ο Νίκος Μιχαλολιάκος υπογράμμισε ακόμη ότι ο αγώνας εναντίον της παραπληροφόρησης του ελληνικού λαού συνεχίζεται.

«Υπάρχει πλέον ένα κόμμα εθνικιστικό στην Ελλάδα που θα παλέψει για τους λαθρομετανάστες. Θα αγωνιστούμε για όλα τα Εθνικά θέματα, για μια Ελλάδα που ανήκει στους Έλληνες», είπε ο κ. Μιχαλολιάκος και πρόσθεσε ότι οι επόμενες ώρες «θα είναι χειρότερες για τους πολιτικούς μας αντιπάλους».


Video Platform Video Management Video Solutions Video Player



6,7% NEO-NAZI18/06/201217:49

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ, ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΕΟ-ΝΑΖΙ!! ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΘΑ ΤΟΝ ΙΣΟΠΕΔΩΣΟΥΜΕ! ΚΟΥΜΜΟΥΝΙΑ, ΞΕΝΟΙ, ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΙ ΚΡΥΦΤΕΙΤΕ! ΠΡΟΣΚΥΝΑΜΕ ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟ ΑΡΧΗΓΟ, ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΑΓΙΑ-ΣΟΦΙΑ (ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ)

Απάντηση
ΝΕΟ-ΝΑΖΙ18/06/201217:34

 ΕΞΩ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΟΛΩΝ. ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Η ΕΛΛΑΔΑ.... Η ΝΤΟΡΑ, ΝΤΟΡΑ Η ΜΙΚΡΗ ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΡΙΑΑΑΑΑ, ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΘΗΤΡΙΑΑΑΑ!!! ΝΤΟΡΑΑΑΑΑ!!! ΕΞΩ ΟΙ ΞΕΝΟΙ, ΕΞΩ ΟΙ ΓΚΕΙ, WHITE POWDER!! SORRY, WHITE POWER!

Απάντηση
Ντεκαπάζ παπάρειες...18/06/201216:52

Πρώτα Αφρικανοί Πακιστανοί Αφγανοί. Μετά Λίβυοι Ιρακινοί Σύριοι Λιβανέζοι. Κατόπιν τσιγγάνοι και γύφτοι. Ύστερα Αλβανοί Βούλγαροι Ρουμάνοι. Μετά? Ρωσίδες Ουκρανέζες Πολωνοί. Μετά? Εβραίοι και Αρμένιοι? Κι ύστερα? Μικρασιάτες? Πόντιοι? Δυτικοθρακιώτες? Βορειοηπειρώτες? Παλλινοστούντες από οπουδήποτε? Ορθόδοξοι παπάδες? Ιερείς άλλων θρησκειών? Ομοφυλόφυλοι? Διανοητικά καθυστερημένοι? Ανάπηροι? Παιδιά που παίρνουν κάτω από τη βάση (καλά, το παράκανα, δεν θα αυτοαπελαθείτε κιόλας!). Τη γραμμή του φυλετικού ή άλλου διαχωρισμού, πού στον κόρακα θα την τραβήξετε? Στις πόσες γενιές πίσω "καθαρότητας"? Και με τι συνέπειες? Πόσοι θα μείνουμε σ' αυτή τη χώρα? Με τους Έλληνες εγκληματίες τι θα κάνετε? Ξέρετε ότι η επαναδιασπορά ναρκοπεδίων που ευαγγελίζεσθε απαγορεύεται δια νόμου? Πόσο γκάου μπίου είστε τελικά? Για να ξέρω. ΥΓ Και πείτε επιτέλους στις γκόμενές σας να πάνε σ' ένα κομμωτήριο της προκοπής, αυτό το κίτρινο το ξανθό, βγάζει μάτι ...

Απάντηση
ANTI-NAZI18/06/201216:52

ΕΞΩ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ POWER TO THE PEOPLE

Απάντηση
Heil!18/06/201216:23

ΕΞΩ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΤΩΡΑ!!! ΕΞΩ ΑΛΒΑΝΟΙ, ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ, ΡΩΣΟΙ, ΠΟΛΩΝΟΙ, ΡΟΥΜΑΝΟΙ, ΑΦΓΑΝΟΙ, ΣΥΡΙΟΙ, ΟΥΚΡΑΝΟΙ, ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ ΚΙ ΟΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΟΪ!!! ΛΑΘΡΟ Ή ΜΗ, ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΟΙ ΒΡΩΜΙΑΡΗΔΕΣ ΟΛΟΙ ΡΕ...  ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ, ΟΠΟΙΟΝ ΠΕΤΥΧΑΙΝΩ ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΙΖΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΠΑΝΑΩ.... WHITE POWER SKINHEAD!! ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!

Απάντηση
βουρδουλιάρης18/06/201216:07

 'Οποιος από τους βουλευτές των άλλων κομμάτων κάνει καμιά λαμογιά ή δεν εργάζεται για το καλό της Ελλάδας και τεμπελοσκυλιάζει στα έδρανα, ας το ξέρει καλά πως θα υποχρεώνεται από τα μέλη μας , όταν μπαίνει στη Βουλή να παίρνει 50 κάμψεις μπροστά από το βήμα, θα κάνει 100 πηδηματάκια με εν-δυο κάτω και με τα χέρια στην ανάταση, θα ζητάει συγγνώμη ενώπιον όλων για τη λαμογιά του και μετά θα κάθεται στην καρέκλα του. Και αυτό θα γίνεται σε όλα τα λαμόγια μέχρι να βάλουν μυαλό. Και κάθε φορά, εάν το επαναλαμβάνει, θα υποχρεούται σε σκληρότερη....γυμναστική. Τέρμα λαμόγια και αντιπατριώτες σε όσα ξέρατε ως τώρα.-

Απάντηση
ναζί κανείς ή πασοκτζής;18/06/201215:58

σωστά. θα έχετε την τύχη του Κ.κ. - "Διώκομαι άρα υπάρχω" - μόλις η "λάσπη" κατακάτσει, θα γυρίσετε στη μεγάλη μήτρα της δεξάς παράστασης της νέας δημοπρασίας. λείαν συντόμως.

Απάντηση
ΝΕΟ-ΝΑΖΙ18/06/201215:07

6,7% πήραμε! είμαστε 5ο κόμμα , δεν γίνεται να περιμένουμε άλλο... 3.000.000 μετανάστες είναι μαζεμένοι, δεν χωράει άλλους ο τόπος!!! ΕΞΩ ΟΙ ΞΕΝΟΙ! WHITE POWER!! να ξεβρωμίσουμε ΤΩΡΑ!

Απάντηση
ΓΣΙΜΙ18/06/201214:23

 Όση λάσπη ρίχνετε τόσο θα ανεβαίνουν τα ποσοστά μας. Εάν αλλάξετε τακτική μπορεί κάτι να γίνει. Δεν το καταλαβαίνετε ρε νούμερα; Λάσπη = Διαφήμιση! Ευχαριστούμε και περαστικά σας!

Απάντηση
ναζί κανείς και πασοκτζής18/06/201213:16

- Τι ψηφίσατε; - Χ.α... - Συγχαρητήρια Προσλαμβάνεστε! - Εσείς; - Πασόκ...  - Συγχαρητήρια Συλλαμβάνεστε!

Απάντηση