PROTOTHEMA

Ολυμπιακοί Αγώνες

Ζήτησε «συγγνώμη», αλλά...

Βούλα Παπαχρήστου: Το όπλο και ο... κωλότουρκος!

Βούλα Παπαχρήστου: Το όπλο και ο... κωλότουρκος!

Πέρα από το σχόλιο για τους Αφρικανούς και τα κουνούπια, η Ελληνίδα πρωταθλήτρια είχε κάνει και άλλες «περίεργες» αναρτήσεις στο Twitter...

Η δημόσια «συγγνώμη» της Βούλας Παπαχρήστου για το ρατσιστικό σχόλιο-ανέκδοτο που ανήρτησε στο Twitter δεν στάθηκε ικανή να πείσει την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή να μην την αποκλείσει από τους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Όπως όμως αποδεικνύουν κάποιες φωτογραφίες και σχόλια που η ίδια είχε ανεβάσει στον προσωπικό της λογαριασμό, πολύ πρόσφατα μάλιστα, η Ελληνίδα πρωταθλήτρια του τριπλούν έχει κάποιες ακραίες πεποιθήσεις, τις οποίες μάλιστα δεν διστάζει να μοιραστεί με τους «followers» της...



Την επομένη λοιπόν του μοιραίου, όπως αποδείχθηκε, tweet για τους Αφρικανούς και τα κουνούπια, η Βούλα Παπαχρήστου έγραψε στο Twitter, δίχως διάθεση απολογίας: «Έτσι είμαι εγώ.ΓΕΛΑΩ! Δέν είμαι CD ΝΑ ΚΟΛΛΑΩ!!! ΚΙ αν κάνω λάθη ,ΔΕΝ ΚΑΝΩ..REPLAY! Συνεχίζω μπροστά ,ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ PLAY!!! :-)».



Λίγες ημέρες νωρίτερα -στις 18 Ιουλίου- η Ελληνίδα πρωταθλήτρια είχε αναρτήσει μια επίμαχη φωτογραφία με ένα όπλο (!), το οποίο είχε πάνω του χαραγμένη τη φράση «Μολών λαβέ».





Ενώ, στις 22 Ιουλίου, είχε ανεβάσει στον προσωπικό της λογαριασμό ένα βίντεο με αερομαχία ανάμεσα σε Έλληνα και Τούρκο πιλότο και τον εύγλωττο τίτλο «Γ... α τον κωλότουρκο»!







@ ΑΚ | 29/07/2012 23:4801/08/201200:05

Eχε γεια παραμορφωμενο ον . να τους χαιρεσε τους λαθραιους σου και να την βρεις απο λαθραιο..Οσον αφορα για τον ΣΕΦΕΡΛΗ εσυ μαλλον διασκεδαζεις με μπαλαντες και οπερα , πηγαινε και λιγο πιο περα να δεις πως ειναι η πραγματικη ζωη. Το δικο σου επιπεδο ειναι για τα μπαζα

Απάντηση
ΑΚ30/07/201200:06

@ ΑΚ | 28/07/2012 | 29/07/2012 17:48 Αν διάβασες όντος τα ποστ μου θα είδες ότι δεν λέω κάτι διαφορετικό. Καταρχήν έχουμε μια κουβέντα με τον άλλο για τους προδότες και τους πατριώτες και το θέμα επικεντρώθηκε στους ταγματασφαλίτες και τους κομμουνιστές. Που είδες εσύ για μετανάστες δεν ξέρω. ίσως στα πρώτα όχι όμως στα των τελευταίων 2 ημερών. Εν πάσι περιπτώσει αν είδες τα πρώτα ποστ θα διάβασες ότι λέω ξεκάθαρα ότι όσοι δεν έχουν χαρτιά πρέπει να φύγουν. Δεν χώράμε άλλους. Αυτό είναι δουλειά του κράτους όμως και ακόμα και αν δεν λειτουργεί δεν μου επιτρέπουν οι αξίες που έχω (κάτι που οι περισσότεροι δεν έχετε) να επικροτώ μιά συμμορία φασιστών και δολοφόνων (ΧΑ) να δέρνουν και να μαχαιρώνουν όποιον σκουρόχρωμο βρίσκουν μπροστά τους. Ούτε επικροτώ ρατσιστικές συμπεριφορές απέναντι τους. Άλλο το να φύγουν άλλο ο ρατσισμός. Διάβασε λοιπον και συ αυτό http://www.kar.org.gr/?p=896 να δεις πως είναι όταν λοιδορείσαι σε μια χώρα που έχεις πάει απο ανάγκη. Θα μου πεις νόμιμα πήγαν οι Έλληνες όχι παράνομα. ναι αλλά ήρθαν αντιμέτωποι την ίδια ρατσιστική συμπεριφορά με τους σημερινούς μετανάστες στην Ελλάδα. Και από τα επίσημα στοιχεία προκύπτει ότι οι πρώτοι Έλληνες μετανάστες στην Αμερική ήταν πρώτοι σε όλες τις παράνομες πράξεις (όπως κλοπές, ληστείες κλπ) πλην των ανθρωποκτονιών στις οποίες πρώτοι ήταν οι Ιταλοί. Οι παππούδες μας πρόσφυγες, οι γονείς μας μετανάστες, εμείς ρατσιστές?

Απάντηση
ΑΚ29/07/201223:48

@ @ AK Το Ελλάντα έβγαζε και αμόρφωτα ζώα που γίνονταν έρμαιο των σχεδίων των εκάστοτε ακραίων... Ως αμόρφωτοι και πτωχοί τω πνέυματι ήταν το πιο εύκολο πραγμα να τους φανατίσεις και να τους κάνεις όργανα σου. Μιά τέτοια περίπτωση είσαι και συ. Γιαλύπηση είσαι. Όσο για την διασκέδαση είμαι σίγουρος ότι γελάς με Σεφερλή κάργα και είσαι οπαδός του. Το επίπεδο σου εκει παραπέμπει. Δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου γιατί είσαι αστείο αμόρφωτο πλασματάκι.

Απάντηση
ΑΚ | 28/07/2012 29/07/201217:48

ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ post ΣΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΟΣ. ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΟΙΚΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΡΓΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΟΣ ...ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΡΘΡΑ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ http://www.protothema.gr/blogs/blogger/post/?aid=213676 ΚΑΙ http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=213678 ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΕΔΩ ΠΑΡΑΝΟΜΑ Η ΜΗ , ΒΡΙΣΚΟΝΤΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΨΟΥΝ .

Απάντηση