Τεράστια έκπληξη στο Κύπελλο Αγγλίας: Η Γουίγκαν πέταξε εκτός τη Μάντσεστερ Σίτι!

Νίκησε 1-0 και απέκλεισε την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα από τη συνέχεια του Κυπέλλου

Θεσμός των εκπλήξεων το Κύπελλο Αγγλίας... Και μάλιστα τεράστιων εκπλήξεων με τη Γουίγκαν σήμερα να καταφέρνει να πετά εκτός συνέχειας του θεσμού τη Μάντσεστερ Σίτι.

Η ομάδα της πρώτης κατηγορίας νίκησε 1-0 αυτή του Πεπ Γκουαρντιόλα η οποία οδεύει ολοταχώς προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Ο Γουίλ Γκριγκ, στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης ήταν ο σκόρερ του μοναδικού τέρματος. Καθοριστικό σημείο του αγώνα ήταν στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λέπτου με τον Ντελφ να αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα για ένα σκληρό μαρκάρισμα.

Η Σίτι ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Αντιμετώπισε προβλήματα από την πολυάριθμη άμυνα της Γουίγκαν, και όσες φάσεις δημιούργησε δεν μπόρεσε να τις «τελειώσει».

Πηγή: sport-fm.gr