Βίντεο: Φωτοβολίδα χτύπησε ball boy στην Κύπρο!

Εικόνες που σοκάρουν στην Κύπρο, οπαδοί του ΑΠΟΕΛ εκτόξευσαν φωτοβολίδες και μια από αυτές χτύπησε ball boy!

Με σοβαρά επεισόδια στιγματίστηκε ο ποδοσφαιρικός αγώνας ΑΕΛ (Αθλητική Ένωση Λεμεσού) – ΑΠΟΕΛ (Αθλητικός Ποδοσφαιρικός Όμιλος Λευκωσίας), ο οποίος έληξε πριν από λίγο.

Στο 39ο λεπτό οπαδοί του ΑΠΟΕΛ τραυμάτισαν με φωτοβολίδα ένα ανήλικο που μάζευε τις μπάλες στον αγωνιστικό χώρο.

Ο αγώνας διεκόπη και ο το παιδί μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο όπου διαπιστώθηκε ότι τα τραύματα του δεν ήταν σοβαρά.

Λίγα λεπτά πριν το σημείο της διακοπής, άλλη μία φωτοβολίδα είχε πέσει κοντά στο ball Boy, χωρίς όμως ο διαιτητής να σταματήσει το ματς.

Ο διαιτητής του αγώνα Δημήτρης Μασιάς αποφάσισε μετά τον τραυματισμό του παιδιού, την επανέναρξη του αγώνα προκαλώντας την αντίδραση των οπαδών της ΑΕΛ που άρχισαν να ρίχνουν φωτοβολίδες στον αγωνιστικό χώρο και στη κερκίδα του ΑΠΟΕΛ.

Ακολούθησαν συγκρούσεις μεταξύ των οπαδών και ο αγώνας διεκόπη και πάλι.

Ωστόσο ο διαιτητής αποφάσισε να τον συνεχίσει και όταν πια στο γήπεδο έμειναν λίγοι οπαδοί, το παιχνίδι συνεχίστηκε και έληξε 0-0.