Βίντεο: Ο Γκέκας οδηγεί την Ακίσασπορ στην κορυφή!

Με δύο νέα γκολ του Έλληνα φορ, η Ακίσασπορ έκανε την ανατροπή (2-1) και… στρογγυλοκάθισε αήττητη στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος

Κάθε εβδομάδα και νέο λόγο δίνει ο Φάνης Γκέκας για να λατρεύεται σαν... Θεός απ' τους φίλους της Ακίσασπορ!

Γιατί πριν λίγες ημέρες ήταν αυτός που σημείωσε δύο γκολ και ουσιαστικά στις καθυστερήσεις χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας.

Σήμερα το πήγε ένα... βήμα παρακάτω ο Έλληνας φορ. Γιατί βρήκε ξανά δίχτυα δισ, αλλά αυτή την φορά, έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του.

Μπορεί, λοιπόν, η Καϊσέρισπορ να προηγήθηκε (με τον Άλκιλιτς στο 33'), ωστόσο στη συνέχεια μίλησε η ελληνική ψυχή! Κι αφού αρχικά ο Γκέκας ισοφάρισε στο 53', ήρθε στην εκπνοή να σκοράρει με... buzzer beater και να αποδείξει πως αυτή την περίοδο είναι σε μαγική κατάσταση.

Διότι δεν είναι απλά πρώτος σκόρερ του τουρκικού πρωταθλήματος, με 4 τέρματα σε 3 συμμετοχές, αλλά και κρατάει την Ακίσασπορ αήττητη και στην κορυφή της λίγκας (με 7 βαθμούς)!

Πηγή: sport-fm.gr